CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Andreas Jonsson z “dziką kartą” na SEC 2017

Po trzech latach przerwy do rywalizacji o mistrzostwo Europy powraca Andreas Jonsson. Informację o przyznaniu zawodnikowi Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa stałej “dzikiej karty” ogłoszono podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie. Przypomnijmy, iż w stawce tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship znajduje się również Leon Madsen.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł ponownie startować w cyklu SEC. Trzecia runda odbędzie się na torze, na którym startuję na co dzień w Szwecji, dlatego nie mogę doczekać się nie tylko inauguracyjnej rundy, ale także trzeciego turnieju całego cyklu – powiedział Andreas Jonsson. – Wszystkie tory są bardzo techniczne, ale to sprawi, że walka będzie ostra i do samego końca.  

Stałe “dzikie karty” otrzymali również Artiom Łaguta i Andżejs Lebedevs. – Gratuluję wspomnianym zawodnikom. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy będą walczyć o najwyższe cele. Wydaje mi się, że ten wybór jest najlepszym z możliwych – dodał Piotr Szymański, Przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

Warto dodać, iż po konferencji prasowej odbyło się losowanie numerów na pierwszą rundę Speedway Euro Championship w Toruniu. Numer pierwszy wylosował Artem Laguta z Rosji. Mistrz Europy, Nicki Pedersen pojedzie już w pierwszym wyścigu – z numerem trzecim.

1. Artem Laguta (Rosja)
2. Grigorij Laguta (Rosja)
3. Nicki Pedersen (Dania)
4. Kenneth Bjerre (Dania)
5. WILD CARD
6. Kacper Gomólski (Polska)
7. Nicolai Klindt (Dania)
8. Mateusz Szczepaniak (Polska)
9. Andreas Jonsson (Szwecja)
10. Leon Madsen (Dania)
11. Vaclav Milik (Czechy)
12. Przemysław Pawlicki (Polska)
13. Martin Smolinski (Niemcy)
14. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
15. Krzysztof Kasprzak (Polska)
16. Adrian Miedziński (Polska)

Rez. 1. Mikkel Bech
Rez. 2. Andrey Kudriaszov
Rez. 3. Michael Jepsen Jensen

Pierwsza runda cyklu Speedway Euro Championship 2017 odbędzie się 30 czerwca w Toruniu. Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00.  Trzy pozostałe rundy odbędą się na torach w Güstrow, Hallstavik oraz Lublinie.

źródło: informacja prasowa