CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Artur Czaja ustalił warunki kontraktu z Włókniarzem

W poniedziałek wieczorem Włókniarz Częstochowa ustalił warunki kontraktu z Arturem Czają. Wychowanek Włókniarza wraca do macierzystego klubu po rocznej przerwie. Dla Czai sezon 2016 będzie pierwszym w gronie seniorów.

Staramy się, aby nasz skład na sezon 2016 oparty był w głównej mierze na własnych wychowankach. Mamy już w naszej drużynie Mateusza Borowicz oraz szerokie grono juniorów. Teraz wzmocnił nas natomiast Artur Czaja, więc to założenie zostało spełnione.

Mówi na łamach oficjalnej stronie Włókniarza, prezes klubu Michał Świącik.

Artur Czaja licencję żużlową uzyskał w 2010 roku, a już sezon później był podstawowym juniorem ekstraligowego Włókniarza. W Częstochowie startował do sezonu 2014. Po wyrzuceniu zadłużonej spółki z PGE Ekstraligi i nie przyznaniu licencji na starty w rozgrywkach PLŻ2 Stowarzyszeniu, żużlowiec przeniósł się do PGE Marmy Rzeszów. W zespole z Podkarpacia tworzył wraz z Krystianem Rempałą podstawową parę młodzieżowców. Nie był to jednak udany sezon dla byłego reprezentanta Polski juniorów. Rozgrywki PGE Ekstraligi zakończył ze średnią 1,151.

Bardzo cieszę się, że Artur wraca do nas, tym bardziej, iż jest to młody i ciągle perspektywiczny chłopak. Jestem przekonany, że będzie on ważnym elementem w naszym zespole i pomoże Włókniarzowi w osiągnięciu jak najlepszych wyników w zbliżającym się sezonie.

Dodaje prezes Świącik.

wlokniarz.com