CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS bez kapitana, Redwitz zagra w lidze francuskiej

Tylko rok trwała przygoda Rafaela Redwitza z AZS-em Częstochowa. Doświadczony rozgrywający po sezonie gry w biało-zielonych barwach wrócił do ligi francuskiej gdzie zagra w drużynie Arago de Sete. To z pewnością duża strata dla zespołu z Częstochowy. Redwitz nie tylko był kapitanem drużyny, ale i wzorem dla młodszych kolegów. Bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, których często nawet w trakcie meczu zachęcał do głośnego dopingu.

36-letni Rafael Redwitz to drugi siatkarz, który w trwającym okresie transferowym opuścił szeregi AZS-u Częstochowa. Wcześniej z klubem rozstał się atakujący Felipe Airton Bandero. Miejsce tego drugiego zajął Paweł Adamajtis z Indykpolu AZS-u Olsztyn. Kto zastąpi Redwitza tego na razie nie wiadomo, choć wiele wskazuje na to że rola pierwszego rozgrywającego w nowym sezonie przypadnie dotychczasowemu zmiennikowi popularnego Rafy, a więc Tomaszowi Kowalskiemu.

Oprócz Kowalskiego i Adamjtisa w szeregach Akademików w sezonie 2016/2017 na pewno zobaczymy Rafała Szymurę, Bartosza Buniaka, Stanisława Wawrzyńczyka, Michała Szalachę i Bartłomieja Janusa.