CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
AZS Częstochowa bez licencji na grę w Krispol 1. lidze

AZS Częstochowa bez licencji na grę w Krispol 1. lidze

Rozgrywki Krispol 1.ligi ruszają już w najbliższy weekend. Tymczasem z obozu AZS-u Częstochowa na próżno nasłuchiwać jakichkolwiek oficjalnych informacji na temat przygotowań drużyny do nowego sezonu. Dopiero w ostatnich dniach opinię publiczną obiegła wiadomość, że grupa młodych siatkarzy przygotowuję się do nadchodzących rozgrywek pod okiem trenera Roberta Szczerbaniuka. Była to pierwsza pozytywna informacja w kontekście AZS-u na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni.

Niestety dzisiaj bardzo zła wiadomość dla sympatyków częstochowskiego AZS-u napłynęła z siatkarskiej centrali. Komisja Licencyjna PZPS podjęła decyzję o nieudzieleniu klubowi licencji na start w rozgrywkach Krispol 1. ligi w sezonie 2019/2020. Włodarze częstochowskiej drużyny mają 7 dni na odwołanie się od decyzji komisji. Przypomnijmy, że Akademicy swój pierwszy mecz w nowym sezonie mieli rozegrać w najbliższą sobotę (tj. 14.09), a rywalem biało-zielonych miał być KPS Siedlce.

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęła decyzję o nie udzieleniu licencji Klubowi Sportowemu AZS Częstochowa na rozgrywki sezonu 2019/2020 I ligi mężczyzn (Krispol 1. Liga).

Komisja Licencyjna odmówiła wydania licencji Klubowi Sportowemu AZS Częstochowa SSA na sezon 2019/2020 w związku z niespełnieniem wymogów przewidzianych w art. 27, pkt. 2 Regulaminu Wydawania Licencji Klubowych dla drużyn szczebla centralnego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Od decyzji przysługuje odwołanie, które należy złożyć do Sądu Odwoławczego przy PZPS w ciągu 7 dni od daty otrzymania decyzji.

Uzasadnienie decyzji zostało przekazane Klubowi drogą pisemną.

AZS Częstochowa od kilku ostatnich sezonów zmaga się z dużymi problemami finansowymi. Ich pokłosiem był spadek klubu z PlusLigi. W kolejnym roku ówcześni podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha co prawda wywalczyli mistrzostwo 1.ligi, ale problemy z płynnością finansową nasiliły się jeszcze bardziej. W minionych rozgrywkach częstochowianie dopiero po play-out utrzymali się na zapleczu PlusLigi. W przerwie letniej jedyne informacje jakie docierały z klubu, dotyczyły siatkarzy i trenera, którzy znaleźli nowych pracodawców. Oficjalnie do nowych klubów trafili: Mikołaj Szewczyk, Krzysztof Rykała, Rafał Prokopczuk, Hubert Mańko, Piotr Macheta, Bruno Romannutti, Krzysztof Bieńkowski i Maciej Borris.