CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS gra z Jastrzębskim Węglem

Piątkowe spotkanie AZS-u Częstochowa z Jastrzębskim Węglem zainauguruje 15. kolejkę siatkarskiej PlusLigi. Zdecydowanym faworytem jutrzejszego meczu będzie zespół gości, który z 28 punktami na koncie plasuje się obecnie na czwartej pozycji w tabeli. AZS z 10 “oczkami” jest jedenasty. Początek meczu o 16:30.

Jednak to nie tylko miejsca w ligowej tabeli, a aktualna forma obu zespołów każą upatrywać zdecydowanego faworyta w drużynie Jastrzębia. To że drużyna z dolnej części tabeli może pokonać wyżej notowanego rywala pokazała ubiegła kolejka, w której sensacyjnie Skra Bełchatów przegrała z zamykającym ligową klasyfikację MKS-em Będzin. Na niespodziankę w piątkowym meczu w Częstochowie trudno jednak będzie liczyć. Drużyna AZS-u w ostatnich tygodniach znajduje się w kiepskiej formie. Dołek dyspozycji nie dotyczy już poszczególnych graczy, a wręcz całego zespołu. Częstochowianie przegrali pięć ostatnich spotkań z czego cztery do zera. Głównym mankamentem w ostatnim czasie drużyny Marka Kardosa jest słaba skuteczność w ataku. Poważny kryzys formy przeżywa Michał Kaczyński. Słabiej niż na początku sezonu graj również Rafał Szymura i dwójka środkowych Mariusz Marcyniak i Artur Udrys. Trudno przypuszczać że sytuację tą diametralnie odmieni Paweł Pietkiewicz, którego transfer działacze AZS-u ogłosili przeddzień meczu z Jastrzębiem.

Zdecydowanie więcej argumentów mają po swojej stronie Jastrzębianie. Choć zespół prowadzony przez Roberto Piazze nie prezentuje się perfekcyjnie i zdarzają mu się wpadki, to jednak takie nazwiska jak Michał Łasko, Krzysztof Gierczyński, Zbigniew Bartman czy Michał Masny mówią same za siebie. Jastrzębianie w dwóch ostatnich kolejkach odnieśli dwa zwycięstwa. W 13. kolejce gracze z Jastrzębia-Zdroju pokonali na wyjeździe za pełną pulę rewelacyjnego w tym sezonie beniaminka z Lubina. Przed tygodniem jutrzejsi goście dość nieoczekiwanie stracili “oczko” w Bielsku-Białej. Z perspektywy całego meczu zawodnicy Jastrzębia mogli być jednak zadowoleni z końcowego wyniku, gdyż po dwóch setach przegrywali już 0:2.

AZS Częstochowa
1. Udrys Artur
2. Marcyniak Mariusz
3. De Amo Miguel Angel
4. Zygmunt Damian
5. Napiórkowski Patryk
6. Szymura Rafał
7. Kaczyński Michał
8. Janeczek Bartosz
9. Macyra Jakub
10. Pietkiewicz Paweł
11. Przybyła Mateusz
13. Buczek Konrad
15. Khilko Maksim
16. Herman Szymon
17. Stańczak Adrian

Jastrzębski Węgiel
1. Łasko Michał
2. Gierczyński Krzysztof
3. Popiwczak Jakub
4. Kaliberda Denys
5. Pajenk Alen
6. Malinowski Mateusz
7. Masny Michał
8. Kańczok Mateusz
9. Czarnowski Patryk
10. Kosok Grzegorz
11. Bartman Zbigniew
12. Formela Konrad
15. Filippov Dmytro
16. Wysocki Łukasz
17. Gil Radosław
18. Wojtaszek Damian