CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS kończy sezon

Spotkaniem bądź spotkaniami w Bydgoszczy siatkarze AZS-u Częstochowa zakończą zmagania ligowe w sezonie 2013/2014. W trwającej rywalizacji o 9. miejsce, która toczy się do dwóch zwycięstw, po pierwszym meczu w Częstochowie 1:0 prowadzą bydgoszczanie. W piątek (tj. 28.03) tym razem w mieście nad Brdą obie drużyny spotkają się po raz drugi. W przypadku zwycięstwa akademików trzeci decydujący mecz odbędzie się w sobotę również w Bydgoszczy.

Choć jeszcze nie wiadomo czy podopieczni trenera Marka Kardosa rozgrywki PlusLigi zakończą na 9. czy 11. pozycji, już można stwierdzić że nie był to udany sezon w wykonaniu częstochowian. Po fatalnym sezonie 2012/2013 liczono, że po zakontraktowaniu kilku doświadczonych zawodników uda się nowej drużynie awansować do fazy play off. Zespół w rundzie zasadniczej prezentował się jednak słabo. Przegrywał nie tylko z ligową czołówką, ale też z zespołami z dolnej części tabeli. Większość przeprowadzonych latem transferów okazała się niewypałem. Dlatego już teraz słychać głosy, że w kolejnym okresie transferowym, kadra AZS-u ponownie przejdzie prawdziwą rewolucję. Nieoficjalnie mówi że że z obecnego składu na przyszły sezon ma pozostać zaledwie 5-6 zawodników.

Nim jednak działacze przystąpią do budowy drużyny na nowy sezon w najbliższy weekend rozstrzygnie się na którym miejscu AZS zakończy trwające rozgrywki. W fazie play out częstochowianie trafili na Transfer Bydgoszcz. Wydawało się, że to idealny dla akademików rywal. Wcześniej bowiem w trzech konfrontacjach z Transferem, trzykrotnie częstochowianie wychodzili zwycięsko. Pierwsza partia pierwszego meczu o 9. miejsce wskazywała, że AZS może kontynuować dobrą passę. Porażka do 13-stu w pierwszym secie nie podłamała bydgoszczan, którzy trzy kolejnej partie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Pomimo, że w dwóch z nich AZS miał wydawało się bezpieczną przewagę. Transfer zwyciężył w Częstochowie 3:1 i do zapewnienia sobie 9. miejsca gracze z Bydgoszczy potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Transfer Bydgoszcz
1. Portuondo Yasser
2. Filipiak Bartosz
3. Wika Marcin
4. Jurkiewicz Wojciech
5. Zniszczoł Miłosz
6. Salas Maikel
7. Waliński Marcin
8. Janeczek Bartosz
9. Wiese Łukasz
10. Woicki Paweł
11. Wieczorek Tomasz
12. Nowakowski Jan
13. Sieńko Piotr
14. Clark Carson
15. Stysiał Paweł
16. Płomiński Błażej
17. Muagututia Garrett
18. Bonisławski Tomasz

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub