CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS podpisał list intencyjny z Polskim Cukrem

List intencyjny pomiędzy Klubem Sportowym AZS Częstochowa, a Krajową Spółką Cukrową SA „Polski Cukier” został podpisany w czwartek w Częstochowie. List ma na celu doprowadzenie do podpisania kontraktu sponsorskiego pomiędzy jedną z największych polskich firm, a częstochowskim klubem.

Opiekujemy się polskim sportem w kilku wymiarach. Mamy obowiązki społeczne wobec naszych cukrowni i innych zakładów. W ich okolicach mamy bardzo wiele małych klubów, czy stowarzyszeń sportowych, które wspieramy. Staramy się też koncentrować na kilku dyscyplinach w sporcie profesjonalnym. W naszym pojęciu siatkówka jest sympatyczna, nie rodzi negatywnych emocji na trybunach, jest przepiękna środowiskowo i bardzo dobrze wygląda w obrazku telewizyjnym. Sponsorujemy m.in. siatkarską Muszyniankę, a także toruński klub koszykarski oraz klub piłki ręcznej w Malborku. W ograniczonym stopniu sponsorujemy również żużel. AZS Częstochowa ma piękną, wielopokoleniową historię i wiele osiągnięć, którymi może się pochwalić. Chcemy sponsorować również zespół męski w siatkówce. Dlaczego AZS? Bo to klub, który nie funkcjonuje w ramach wielkiej metropolii, a który swoją niesłychanie prawidłową pracą z młodzieżą utrzymuje się w ścisłej polskiej czołówce. I reprezentuje te wartości, które chcemy promować i którymi kierujemy się wybierając partnerów – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej w Częstochowie Maciej Domański, dyrektor Biura Promocji Krajowej Spółki Cukrowej SA – Polski Cukier.

Dyrektor sportowy AZS Ryszard Bosek nie ukrywał radości z powodu podpisania umowy. – Bardzo się cieszę, że udało nam się nakłonić do rozmów taką firmę. Dla mnie jest bardzo ważne, że spółka zainteresowała się naszym klubem. Siatkówka jest sportem zawodowym i wiadomo, że zawodnicy chcą zarabiać pieniądze. Bardzo pomaga nam współpraca z Alchemią Sportu, której patronem jest pan premier Jerzy Buzek. Alchemia Sportu, która działa na rzecz rozwoju sportu w województwie śląskim, położyła nacisk, że w Częstochowie ma być siatkówka. Współpraca z Alchemią Sportu układa się znakomicie, głównie w działaniach na rzecz młodzieży. Staramy się zagwarantować takie warunki, by ci młodzi, najbardziej utalentowani zawodnicy, mogli u nas zostać. Nie poddajemy się i walczymy do końca o sponsorów. Mogę dodać, że już mamy w zanadrzu kolejnego sponsora, który mógłby być drugim członem w nazwie drużyny, oczywiście pod warunkiem, że ten pierwszy człon zajmie firma Polski Cukier. Dziękuję panu premierowi Buzkowi, który bardzo nam pomógł – mówił dyrektor Bosek.

Myślę, że ten dzień troszeczkę poprawi częstochowskim kibicom humory. Nadal pracujemy i wszystko idzie w dobrym kierunku. Ten list intencyjny jest początkiem i myślę, że będziemy cieszyć się, gdy nasza drużyna, AZS Częstochowa, będzie grał o najwyższe cele – dodał wiceprezes zarządu AZS Częstochowa Roman Lisowski.

Krajowa Spółka Cukrowa SA powstała w 2002 roku i jest największym w Polsce oraz siódmym, co do wielkości, producentem cukru w Europie. Pod względem przychodów ze sprzedaży i kapitału firma mieści się w pierwszej setce największych firm w Polsce. Udział spółki w krajowym rynku wynosi blisko 40 procent. W skład spółki wchodzi siedem oddziałów w Dobrzelinie, Kluczewie, Krasnymstawie, Kruszwicy, Malborku, Nakle i Werbkowicach.

Już w najbliższych dniach poinformujemy o kolejnych siatkarzach i – mamy nadzieję – kolejnych sponsorach, którzy podpiszą kontrakty z AZS.

Inf. prasowa