CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS powalczy o punkty w Olsztynie

Drużyna Indykpolu AZS UWM Olsztyn będzie kolejnym rywalem siatkarzy AZS-u Częstochowa w walce o ligowe punkty. Spotkanie w ramach 18. kolejki rozgrywek PlusLigi zostanie rozegrane w środę (tj. 28.01) o godzinie 20:30 w Olsztynie. Mecz na żywo pokaże stacja Polsat Sport.

Kończący się miesiąc jest niezwykle pracowity dla zawodników częstochowskiego AZS-u. Mecz w Olsztynie będzie dla podopiecznych Marka Kardosa już siódmym rozegranym w tym miesiącu. Dotychczasowy bilans to dwa zwycięstwa i dwie porażki w lidze oraz dwie wygrane w Pucharze Polski. Bilans na pierwszy rzut oka całkiem niezły, jednak gdy spojrzy się na rywali z którymi AZS-owi nie udało się zdobyć punktów, obraz ten diametralnie się zmienia. Porażki we własnej hali z Lotosem Treflem Gdańsk i Politechniką Warszawską czyli drużynami z którymi AZS bezpośrednio rywalizuje o miejsce w ósemce, mocno skomplikowały sytuację częstochowian w ligowej tabeli. AZS z 13 “oczkami” plasuję się obecnie na 10 pozycji. Do ósmego Lotosu traci 6 punktów. Różnica niby nieznaczna, ale trzeba pamiętać że akademicy oprócz późniejszego spotkania z Transferem Bydgoszcz będą grać już tylko z drużynami z czołowej szóstki. O punkty, a tym samym o awans do fazy play off będzie więc na pewno bardzo ciężko.

Do Olsztyna częstochowianie mają się udać z Michałem Kozłowskim w składzie. Rozgrywający AZS-u po kontuzji stawu skokowego pomału wraca do treningów. W Olsztynie pojawi się w dwunastce, ale o grze w większym wymiarze czasu nie może być jeszcze mowy. Na Warmii i Mazurach podobnie jak w kolejnych spotkaniach zabraknie Michała Bąkiewicza. Były reprezentant Polski poinformował dziś, że ze względu na problemu ze zdrowiem zawiesił swoją sportową karierę. Brak Bąka to duży problem dla trenera Kardosa. Doświadczony siatkarz obok Dawida Murka miał być filarem drużyny i podporą dla młodych. Ogranicza to również polu manewru sztabowi szkoleniowemu. AZS będzie miał do dyspozycji tylko trójkę przyjmujących, Murka, Hebdę i Bednorza.

W ostatniej ligowej kolejce, którą rozegrano w minioną sobotę AZS pokonał po pięciosetowym meczu BBTS Bielsko-Biała 3:2. Olsztynianie w czterech setach pokonali na wyjeździe drużynę Lotosu Trefla Gdańsk. W pierwszym spotkaniu akademickich derbów, które rozegrano w drugiej połowie listopada ubiegłego roku w Częstochowy lepsi okazali się podopieczni trenera Marka Kardosa pokonując zespół z Olsztyna 3:2.

Indykpol AZS UWM Olsztyn
1. Dobrowolski Maciej
2. Olender Łukasz
3. Żurek Michał
4. Mariański Bartosz
5. Napiórkowski Patryk
6. Bengolea Pablo
7. Kurmin Dariusz
8. Buszek Rafał
9. Tomczak Michał
10. Szymański Grzegorz
11. Sobala Wojciech
13. Łukasik Piotr
14. Pająk Grzegorz
15. Oivanen Matti
16. Hain Piotr
17. Krzysiek Bartosz
18. Łuka Piotr

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
4. Kamiński Michał
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub
18. Bąkiewicz Michał