CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS powalczy w Lubinie o pierwsze punkty

Siatkarze AZS-u Częstochowa po porażce na inaugurację sezonu z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów pierwszych ligowych punktów będą szukać w Lubinie w starciu z miejscowym Cuprum. Spotkanie, które odbędzie się w ramach 2. kolejki PlusLigi zaplanowano na najbliższą sobotę (tj. 7.11) o godzinie 17.

Częstochowianie w premierowej kolejce rozgrywek zmierzyli się we własnej hali z jednym z głównych faworytów PlusLigi. Akademicy rozegrali niezłe spotkanie, ale w starciu z mistrzem kraju wystarczyło to zaledwie to wygrania jednego seta. Mimo porażki AZS pokazał się z dobrej strony i w Lubinie na pewno nie będzie stał na straconej pozycji. Mecz z rzeszowianami pokazał, że nowy kapitan biało-zielonych, rozgrywający Rafael Redwitz potrafi skutecznie kierować grą zespołu. Niezłą dyspozycję pokazali również atakujący Felipe Bandero oraz przyjmujący Rafał Szymura. Najwięcej rezerw, a zarazem najwięcej do poprawy podopieczni trenera Michała Bąkiewicza mają w polu serwisowym.

Oczywiście faworytem sobotniego spotkania będą gospodarze, którzy mimo że nie są tak silni kadrowo jak ostatni rywal Akademików, to jednak są na pewno solidnym zespołem. Respekt u każdego rywala lubinian musi budzić obsada środka siatki. Wzrost (211 cm) oraz ogromne doświadczenie Marcina Możdżonka i reprezentanta Niemiec Marcusa Bohme musi robić wrażenie na każdym zespole PlusLigi. Siła Cuprum to jednak nie tylko świetni środkowi, ale również podstawowi gracze reprezentacji Estonii, Keith Pupart i Robert Taht. Należy pamiętać także o reprezentacyjnym rozgrywającym Grzegorzu Łomaczu oraz perspektywicznych atakujących, Mateuszu Malinowskim i Szymonie Romaciu.  Jeśli dodamy do tego doświadczonego libero Pawła Ruska oraz byłego reprezentanta kraju Wojciecha Włodarczyka to jak na dłoni widać, że Cuprum to zespół który będzie w stanie rywalizować z najlepszymi.

Zespół prowadzony przez rumuńskiego szkoleniowca Gheorghe Cretu można pokonać i pokazała to już 1. kolejka rozgrywek PlusLigi. Miedziowi przegrali bowiem w Warszawie z Politechniką 2:3. Przed własną publicznością lubinianie na pewno będą chcieli się zrehabilitować za tą dość niespodziewaną porażkę. Jeśli jednak podopieczni trenera Michała Bąkiewicza zagrają podobnie jak przed tygodniem z Resovią i popełnią mniej błędów własnych, szczególnie w polu zagrywki, mogą pokusić się o niespodziankę i wywalczenie pierwszych ligowych punktów.

Cuprum Lubin
1. Mateusz Malinowski
2. Łukasz Kaczmarek
3. Keith Pupart
5. Adam Michalski
6. Paweł Rusek
7. Maciej Gorzkiewicz
8. Marcus Bohme
9. Robert Taht
10. Dawid Gunia
11. Marcin Kryś
12. Wojciech Włodarczyk
13. Szymon Romać
17. Marcin Możdżonek
18. Grzegorz Łomacz

AZS Częstochowa
1. Tomasz Kowalski
2. Łukasz Polański
3. Stanisław Wawrzyńczyk
5. Rafael Redwitz
6. Bartłomiej Lipiński
7. Michał Szalacha
8. Adrian Stańczak
10. Bartosz Buniak
12. Kacper Stelmach
13. Rafał Szymura
14. Felipe Bandero
15. Bartłomiej Janus
16. Matej Patak
17. Jakub Bik