CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
AZS przegrał sparing w Tomaszowie Mazowieckim

AZS przegrał sparing w Tomaszowie Mazowieckim

Justyna Jaworska

Drugiej porażki w drugim meczu kontrolnym, doznali siatkarze AZS Częstochowa. Podopieczni trenera Sinana Tanika przegrali w czwartek kontrolną potyczkę z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:4 (10:25, 21:25, 25:21, 19:25, 13:15). W ubiegłym tygodniu Akademicy w sparingu ulegli Norwidowi Częstochowa 0:4.

AZS Częstochowa jako ostatni zespół I ligi rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Zawirowania wokół klubu sprawiły, że dopiero kilka dni temu częstochowski AZS otrzymał licencję na grę w nadchodzącym sezonie. Przypomnijmy, że to właśnie biało-zieloni będą bronić tytułu mistrza I ligi. Z mistrzowskiej drużyny niewiele jednak zostało, większość siatkarzy wobec niepewnej sytuacji wybrało grę w innych ośrodkach. Ze składu, który w ubiegłym sezonie w finałowej rywalizacji pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki pozostała tylko trójka zawodników: Sławomir Stolc, Hubert Mańko i Piotr Macheta.

Drużyna w dalszym ciągu do nadchodzącego sezonu przygotowuje się w niepełnym składzie. Działacze sukcesywnie budują kadrę zespołu, choć czasu jest coraz mniej. Rozgrywki ligowe startują już pod koniec września. W inauguracyjnej kolejce biało-zieloni wystąpią przed własną publicznością, a ich rywalem będzie beniaminek ligi Mickiewicz Kluczbork.