AZS przegrał w Gdańsku, powrót Felipe Bandero

AZS Częstochowa przegrał w środę wyjazdowe spotkanie z Lotosem Treflem Gdańsk 1:3 (25:19, 21:25, 19:25, 23:25). Częstochowianie po dobrym pierwszym secie, w kolejnych oddali inicjatywę gospodarzom ustępując przede wszystkim w grze blokiem. Akademicy spotkanie rozpoczęli z Michałem Szalachą na ataku, który z konieczności zastąpił na tej pozycji chorego Bartłomieja Lipińskiego. W drugim secie na boisku po ponad trzymiesięcznej przerwie powrócił Brazylijczyk Felipe Airton Bandero. Najlepszym graczem pojedynku w Gdańsku został przyjmujący Lotosu, Sebastian Schwarz.

W sobotę (tj. 13.02) AZS zagra na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom.

Lotos Trefl Gdańsk – AZS Częstochowa 3:1 (19:25, 25:21, 25:19, 25:23)

MVP: Sebastian Schwarz

Lotos: Falaschi (1), Schulz (4), Schwarz (20), Gawryszewski (4), Ratajczak (2), Mika (10), Gacek (libero) Grzyb (5), Stępień, Troy (11), Czunkiewicz

AZS: Polański (4), Redwitz (3), Szalacha (10), Buniak (5), R.Szymura (10), Patak (4), Stańczak (libero) oraz Kowalski, Wawrzyńczyk (3), Bandero (3).