CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

W poniedziałek tj. 17.08 siatkarze AZS-u Częstochowa rozpoczęli przygotowania do sezonu 2015/2016. W pierwszych zajęciach prowadzonych przez trenera Michała Bąkiewicza uczestniczyło 11 zawodników. Na inauguracyjnym treningu zabrakło Rafała Szymury, Bartłomieja Lipińskiego i Mateja Pataka. Pierwsi dwaj siatkarze przygotowują się z reprezentacją Polski juniorów do mistrzostw Świata, Słowak z kolei bierze udział w zgrupowaniu swojej drużyny narodowej przed mistrzostwami Europy.

Mamy jedenaście tygodni na odpowiednie przygotowanie. W komplecie ćwiczyć będziemy najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie października, gdy do zespołu dołączy Matej Patak. Nieco wcześniej z Mistrzostw Świata juniorów powinni wrócić Rafał Szymura i Bartłomiej Lipiński.

Mówi na łamach oficjalnej strony internetowej klubu, trener zespołu Michał Bąkiewicz.

W pierwszym po letniej przerwie treningu udział wzięli: Rafael Redwitz, Felipe Airton Bandero, Stanisław Wawrzyńczyk, Tomasz Kowalski, Łukasz Polański, Michał Szalacha, Bartosz Buniak, Adrian Stańczak, Szymon Herman, Bartłomiej Janus oraz Jakub Bik.

Pierwszy mecz sparingowy Akademicy mają zaplanowany na 15 września, a rywalem AZS-u będzie pierwszoligowy AZS AGH Karków. Później częstochowianie mają zagrać jeszcze z Czarnymi Katowice, Jastrzębskim Węglem, Skrą Bełchatów i MKS-em Będzin. W drugiej połowie października drużyna Michała Bąkiewicza weźmie udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia.