CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS rozpoczął przygotowania, Stańczak dołączy do drużyny

W poniedziałek (tj. 11.08) siatkarze AZS-u Częstochowa rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się sezonu 2014/2015. Wśród 15 osobowej grupy zawodników jaką ma do dyspozycji trener Marek Kardos pojawił się m.in Adrian Stańczak, który wkrótce ma podpisać kontrakt z AZS-em. Dla 27-letniego libero będzie do powrót do Częstochowy po dwuletniej przerwie.

Adrian Stańczak był już siatkarzem częstochowskiego klubu. Było to w sezonie 2011/2012, gdy to zdobył z kolegami z drużyny Puchar Challenge. W Częstochowie spędził zaledwie jeden sezon po czym przeniósł się do czeskiego Volejbal Brno. W ostatnim sezonie grał w pierwszoligowe drużynie z Wyszkowa. Umowy jeszcze nie mam, ale myślę, że to jest kwestia godzin. Wszystko zostało ustalone, trzeba tylko podpisać dokument i tyle. Wracam na stare nowe śmieci. Nowe, bo w Częstochowie jest nowa hala, w której nie miałem okazji grać. Poza tym, z drużyny, z którą zdobywałem dla Częstochowy Puchar Challenge, w kadrze jest tylko dwóch zawodników Bartosz Janeczek i Michał Kaczyński. Fajnie było ich zobaczyć, generalnie fajnie było wrócić do Częstochowy, bo ja i moja żona czuliśmy się tutaj bardzo dobrze – mówi o swoim powrocie na łamach gazeta.pl Adrian Stańczak.

W pierwszych zajęciach zabrakło dwóch zawodników, którzy kilka tygodni temu dołączyli do drużyny. Chodzi o przyjmującego Rafała Szymurę oraz rozgrywającego Miguela Angela De Amo. Z zespołem od początku trenują z kolei zawodnicy, którzy kilka dnia temu oficjalnie zasili częstochowski AZS tj. Bartosz Janeczek, Mateusz Przybyła, Jakub Macyra, Patryk Napiórkowski oraz powracający do gry w siatkówkę Michał Bąkiewicz. Do nowego sezonu AZS przystąpi nie tylko z mocno zmienionym składem, ale również ze sporymi zmianami w sztabie szkoleniowym. Z zespołem pożegnali się bowiem statystyk Karol Rędzioch oraz długoletni trener odnowy biologicznej Zbigniew Sznober. Ich miejsce zajęli Maciej Dłubała (masażysta), Przemysław Miodek (fizjoterapeuta) oraz Marcin Kapitański (statystyk).