CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS rundę zasadniczą zakończy w Lubinie

Na zakończenie rundy zasadniczej siatkarze AZS-u Częstochowa udadzą się do Lubina na mecz z miejscowym Cuprum. Początek rywalizacji spotkania 30. kolejki PlusLigi zaplanowano na godzinę 17:00. Dla obu drużyn sobotni mecz będzie pojedynkiem o przysłowiową “pietruszkę”.

Niezależnie od wyniku dzisiejszej konfrontacji sytuacja w tabeli jednych jak i drugich nie ulegnie zmianie. Lubinianie mają obecnie na swoim koncie 51 punktów zajmując 6. pozycję. Na tym miejscu podopieczni trenera Gheorghe Cretu zakończą fazę zasadniczą trwającego sezonu. Oznacza to że Cuprum zagra o miejsca 5-6, a ich rywalem będzie najprawdopodobniej Indykpol AZS Olsztyn. Najprawdopodobniej, gdyż po wczorajszym zwycięstwie w Radomiu drużyna z Warmii i Mazur plasuje się obecnie na 4. miejscu i czeka na rozstrzygnięcie dzisiejszego meczu Jastrzębskiego Węgla z Łuczniczką Bydgoszcz. Każde zwycięstwo jastrzębian sprawi, że to oni a nie olsztynianie znajdą się w czołowej czwórce i walczyć będą o medale. Choć siatkówka to sport nieprzewidywalny, trudno jednak przypuszczać że jastrzębianie wypuszczą swoją szansę z rąk przegrywając przed własną publicznością z przedostatnią Łuczniczką Bydgoszcz.

Łuczniczką Bydgoszcz, która najprawdopodobniej będzie rywalem AZS-u Częstochowa w fazie play out, a więc w spotkaniach o utrzymanie się wśród najlepszych. Matematycznie bydgoszczanie mogą jeszcze wyprzedzić BBTS Bielsko-Biała i uniknąć gry w play out, ale nawet w Bydgoszczy chyba nikt nie wierzy w zwycięstwo Łuczniki w Jastrzębiu. Rywalizacja w play out nie oznacza, że przegrany pożegna się z PlusLigą. Najsłabsza drużyna rozgrywek będzie rywalizować w spotkaniach barażowych z jednym z zespołów z pierwszej ligi. Dla zajmujących w ligowej tabeli ostatnie miejsce częstochowian mecz w Lubinie będzie więc ostatnim poważnym sprawdzianem przez najważniejszymi spotkaniami w sezonie. Tymi, które rozstrzygnął czy AZS mimo po raz kolejny kiepskiej postawie na przestrzeni całego sezonu zapewni sobie miejsce w przyszłorocznych rozgrywkach PlusLigi, czy o to miejsce gracze Michała Bąkiewicza będą musieli walczyć w barażach.

Cuprum Lubin
1. Mateusz Malinowski
2. Łukasz Kaczmarek
3. Keith Pupart
4. Paweł Malicki
5. Adam Michalski
6. Paweł Rusek
7. Maciej Gorzkiewicz
8. Marcus Boehme
9. Robert Taht
10. Dawid Gunia
11. Marcin Kryś
13. Rafail Koumentakis
15. Igor Grobelny
16. Piotr Hain
18. Grzegorz Łomacz

AZS Częstochowa
1. Tomasz Kowalski
2. Łukasz Polański
3. Stanisław Wawrzyńczyk
5. Mykoła Moroz
6. Adam Kowalski
7. Michał Szalacha
10. Bartosz Buniak
12. Kamil Ociepka
13. Rafał Szymura
14. Oleksandr Grebeniuk
15. Bartłomiej Janus
16. Adrian Szlubowski
17. Konrad Buczek