CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS sprawi kolejną niespodziankę?

Siatkarze AZS-u Częstochowa mają za sobą bardzo udane dni. Tydzień temu akademicy pokonali we własnej hali Cerrad Czarnych Radom, a w ostatnią środę podopieczni trenera Marka Kardosa wygrali w Kielcach z miejscowym Effectorem. Czy po dwóch zwycięstwach gracze AZS-u pokuszą się o zdobycie kolejnych ligowych punktów w starciu z wyżej notowanym rywalem z Bydgoszczy? Początek meczu AZS-u z Transferem w niedzielę (tj. 26.10) o godzinie 18.

Początek sezonu jest całkiem udany dla zespołu z Częstochowy. Po inauguracyjnej porażce z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, akademicy zdobyli 1 punkt na trudnym terenie w Jastrzębiu. Później częstochowianom przytrafił się najsłabszy mecz w sezonie przeciwko Politechnice (przegrany 0:3), ale w kolejnych dwóch pojedynkach AZS sięgał po pełną pulę nie oddając rywalom nawet seta. Kluczem do zwycięstwa nad Czarnymi oraz w Kielcach była odrzucająca rywali od siatki zagrywka. Dobrze funkcjonowała również gra na linii blok – obrona. Świetną robotę w zwycięskich spotkaniach wykonali obaj środkowi Mateusz Przybyła i Artur Udrys. Wysoką formę od początku sezonu prezentuję atakujący Michał Kaczyński. Z meczu na mecz coraz lepiej na nowej dla siebie pozycji radzi sobie Bartosz Janeczek. Pozytywne recenzje za swoje występy w ostatnich dniach zebrali również Miguel Angel De Amo i Rafał Szymura.

Mimo wszystko faworytem niedzielnego spotkania będą siatkarze Transferu Bydgoszcz. Drużyna znad Brdy dysponuje przynajmniej na papierze silniejszym składem, a także nieporównywalnie większym budżetem. W kadrze zespołu prowadzonego przez charyzmatycznego trenera Vitala Heynena można znaleźć byłych reprezentantów Polski Jakuba Jarosza i Pawła Woickiego, reprezentantów Kanady Justina Duffa oraz Stevena Marshalla, a także bardzo dobrze znanych z plusligowych parkietów Wojciecha Jurkiewicza i Serba Konstantina Cupkovica. Bydgoszczanie trwający sezon rozpoczęli jednak od falstartu, bo tak należy nazwać porażkę we własnej hali z Politechniką Warszawską. Później Transfer wyraźnie się rozkręcił, wygrał w Olsztynie, Kielcach oraz Będzinie. Dobrą passę bydgoszczanom przerwali w ostatnią środę zawodnicy Lotosu Trefla Gdańsk. Jutrzejszy rywal akademików po 5. kolejkach z dorobkiem 9 punktów plasują się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Częstochowianie mają na swoim koncie 7 “oczek” i w tabeli są sklasyfikowany na ósmej pozycji.

AZS Częstochowa
1. Udrys Artur
2. Marcyniak Mariusz
3. De Amo Miguel Angel
4. Zygmunt Damian
5. Napiórkowski Patryk
6. Szymura Rafał
7. Kaczyński Michał
8. Janeczek Bartosz
9. Macyra Jakub
11. Przybyła Mateusz
13. Buczek Konrad
15. Khilko Maksim
16. Herman Szymon
17. Stańczak Adrian
18. Bąkiewicz Michał

Transfer Bydgoszcz
1. Nowakowski Jan
2. Marshall Steven
4. Jurkiewicz Wojciech
5. Duff Justin
6. Jarosz Jakub
7. Waliński Marcin
8. Cupkovic Konstantin
9. Wiese Łukasz
12. Woicki Paweł
14. Gunia Dawid
15. Stysiał Paweł
16. Nally Andrew John
17. Wolański Nikodem
18. Bonisławski Tomasz