CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS w starciu z liderem

Lider trwających rozgrywek PlusLigi i obrońca mistrzowskiego trofeum z ostatniego sezonu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie najbliższym rywalem siatkarzy AZS-u Częstochowa. Spotkanie na Opolszczyźnie odbędzie się  w najbliższą sobotę (tj. 26.11) o godzinie 17. Zdecydowanym faworytem jutrzejszego starcia będą podopieczni włoskiego szkoleniowca Ferdinando De Giorgiego.

Obrońca mistrzowskiego tytułu w tym sezonie nie zawodzi. Po 9. rozegranych kolejkach kędzierzynianie z dorobkiem 23 punktów plasują się na szczycie klasyfikacji ligowej PlusLigi. ZAKSA w trwających rozgrywkach przegrała zaledwie jedno spotkanie. W 2. serii spotkań mistrzowie Polski ulegli na własnym terenie PGE Skrze Bełchatów 1:3. W pozostałych potyczkach gospodarze sobotniego meczu zawsze wychodzili zwycięsko. Trudno się więc spodziewać, że jutro sytuacja może ulec zmianie. Gospodarze w starciu z częstochowianami będą zdecydowanym faworytem i tak naprawdę każdy inny wynik niż 3:0 dla ZAKSY będzie należało uznać za niespodziankę, a każdy wywalczony przez częstochowian ligowy punkt trzeba będzie traktować w kategoriach sensacji.

Forma podopiecznych Michała Bąkiewicza nie może jednak napawać optymizmem. Po chyba najlepszym do tej pory spotkaniu w wykonaniu Akademików w Warszawie, gdzie biało-zieloni zagarnęli trzy duże punkty, potem przyszło wymęczone zwycięstwo z BBTS-em Bielsko-Biała i porażka z MKS-em Będzin. Dwa ostatnie pojedynki potwierdziły, że forma częstochowian nie jest ustabilizowana. W iście kameleonowy stylu prezentuje się podstawowy bombardier AZS-u Paweł Adamajtis. Podobnie faluje dyspozycja Michała Szalachy. Równą i w miarę wysoką formę prezentują jedynie przyjmujący Rafał Szymura i libero Adam Kowalski. Niestety dobra i równa dyspozycja wspomnianej dwójki to za mało, bo na szczeblu PlusLigi kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa.

W sobotę przed Akademikami trudny ligowy sprawdzian. Bardziej wymagającego rywala na tym etapie rozgrywek w PlusLidze znaleźć chyba nie można. Zatorski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo i Toniutti te nazwiska muszą budzić respekt i podziw przed każdym rywalem, tym bardziej drużyną która od kilku sezonów niestety okupuje miejsce w dolnej części ligowej tabeli.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
1. Paweł Zatorski
2. Kevin Tillie
3. Dominik Witczak
6. Dawid Konarski
7. Rafał Buszek
9. Łukasz Wiśniewski
10. Mateusz Bieniek
11. Bartosz Jastrowicz
12. Grzegorz Bociek
13. Kamil Semeniuk
14. Grzegorz Pająk
15. Sam Deroo
16. Benjamin Toniutti
17. Aleksander Maziarz
18. Korneliusz Banach
19. Patryk Czarnowski

AZS Częstochowa
1. Tomasz Kowalski
2. Łukasz Polański
3. Stanisław Wawrzyńczyk
5. Mykoła Moroz
6. Adam Kowalski
7. Michał Szalacha
9. Paweł Adamajtis
10. Bartosz Buniak
12. Kamil Ociepka
13. Rafał Szymura
14. Oleksandr Grebeniuk
15. Bartłomiej Janus
16. Adrian Szlubowski
17. Konrad Buczek