CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS zagra z mistrzem Polski


Mistrz Polski i aktualny lider rozgrywek PlusLigi drużyna Asseco Resovii Rzeszów będzie sobotnim rywalem AZS-u Częstochowa. Mecz w ramach 9. kolejki zostanie rozegrany w najbliższą sobotę (tj. 7.12) o godzinie 17 w hali widowiskowo-sportowej na Zawodziu.

Zdecydowanym faworytem jutrzejszego pojedynku będą goście z Rzeszowa. Resovia w dwóch ostatnich sezonach sięgała po złoto na krajowych parkietach. W trwającym sezonie jest liderem rozgrywek. Rzeszowianie liderują również w swojej grupie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Atutem drużyny Andrzeja Kowala jest nie tylko bardzo mocny wyjściowy skład, ale również i silna ławka rezerwowych. Możliwie że to właśnie “rezerwowi” zagrają w sobotę przeciwko AZS-owi. Druga szóstka rzeszowian prezentuję się jednak nie mniej okazale niż ta pierwsza, dlatego siatkarzy AZS-u czeka ciężka przeprawa. Asseco Resovia w trzech ostatnich pojedynkach PlusLigi odniosła trzy zwycięstwa. Mistrzowie Polski w pokonanym polu pozostawili drużyny z Warszawy, Kielc i Gdańska.

Częstochowianie przed pojedynkiem z Resovią z dorobkiem 8 punktów zajmują dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Marka Kardosa ulegli na wyjeździe Cerrad Czarnym Radom 1:3. Mimo porażki w Radomiu nieźle zaprezentowali się Michał Kaczyński i Dawid Murek. Niestety wspomniana dwójka była bardzo osamotniona w grze ofensywnej. W spotkaniu z Czarnymi słabo w ataku spisali się środkowi Mariusz Marcyniak i Michał Kamiński oraz przyjmujący Michał Bąkiewicz. Tego ostatniego przez większą część meczu zastąpił Miłosz Hebda, który jednak nie znajduje się w optymalnej formie po kontuzji stopy. By myśleć o sukcesie w spotkaniu z Asseco Resovią częstochowianie muszą zagrać zdecydowanie lepiej w ataku niż miało to miejsce w poniedziałek w Radomiu. Poprawie powinno ulec również przyjęcie zagrywki, które w spotkaniu z Czarnymi pozostawiało wiele do życzenia.

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
4. Kamiński Michał
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub
18. Bąkiewicz Michał

Asseco Resovia Rzeszów
1. Konarski Dawid
2. Lotman Paul Michael
3. Grzyb Wojciech
4. Nowakowski Piotr
5. Tichacek Lukas
6. Kosok Grzegorz
7. Achrem Olieg
8. Pałka Szymon
9. Filip Michał
10. Schops Jochen
11. Drzyzga Fabian
12. Perłowski Łukasz
13. Veres Peter
14. Szalacha Michał
15. Masłowski Mateusz
16. Ignaczak Krzysztof
17. Penczev Nikolay