CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS zagra z Politechniką, celem trzy punkty

Jutrzejszym spotkaniem z AZS Politechniką Warszawska siatkarze AZS-u Częstochowa rozpoczną rundę rewanżową sezonu zasadniczego rozgrywek PlusLigi. Akademicy by dalej myśleć o grze w play offach muszą zacząć zdobywać punkty. W szczególności z zespołami z którymi sąsiadują w ligowej tabeli, a takim zespołem jest m.in Politechnika. Początek meczu w środę (tj. 8.01) o godzinie 18:30.

Pierwsza część sezonu zasadniczego nie była udana dla akademików z Częstochowy. Zespół był trapiony kontuzjami i zdołał wygrać tylko trzy mecze. Dało to częstochowianom 8 punktów i 10 miejsce w tabeli. AZS tracił punkty nie tylko z ligową czołówką, ale również z zespołami z którymi ma bezpośrednio rywalizować o miejsce w ósemce. Z grona pięciu drużyn znajdujących się w dolnej części tabeli, częstochowianie wygrali tylko z dwoma – Lotosem Treflem Gdańsk i Transferem Bydgoszcz. Rundę rewanżową podopieczni trenera Marka Kardosa rozpoczną od serii spotkań z drużynami znajdującymi się “w zasięgu” częstochowian. Dlatego najbliższe tygodnie mogą być kluczowe dla końcowego układu tabeli.

Siatkarze AZS-u mając na uwadze wagę najbliższy spotkań w przerwie świąteczno-noworocznej intensywnie przygotowali się do tych pojedynków. Nietypowo bo pod okiem drugiego szkoleniowca Wojciecha Pudo częstochowianie rozegrali sparingowe spotkania z BBTS-em Bielsko-Biała i słowackim Spartakiem Myjava. Nieobecność pierwszego trenera Marka Kardosa była spowodowana jego obowiązkami wobec reprezentacji Słowacji, gdzie były siatkarz Mostostalu Kędzierzyn-Koźle pełni rolę drugiego szkoleniowca. W starciu z Politechniką Warszawską trener Kardos, który do Częstochowy wrócił w miniony poniedziałek najprawdopodobniej będzie miał do dyspozycji całą kadrę. Wyjątkiem jest tutaj jedynie Marcin Janusz, którego rozbrat z siatkówką potrwa jeszcze kilka tygodni. Do drużyny po kontuzjach wrócili za to Michał Bąkiewicz i Jakub Vesley. Obaj pojawili się na parkiecie we wspomnianych meczach sparingowych i obaj zaprezentowali się z niezłej strony.

Politechnika pierwszą cześć sezonu zakończyła na siódmym miejscu z dorobkiem 13 punktów. W ostatnim przed świętami spotkaniu warszawianie pokonali za trzy punkty na wyjeździe Lotos Trefl Gdańsk (3:1). Trzy punkty padły łupem podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka również w pierwszym starciu akademickich derbów w Warszawie, kiedy to Politechnika pokonała AZS Częstochowa (3:0).

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
4. Kamiński Michał
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub
18. Bąkiewicz Michał

AZS Politechnika Warszawska
1. Stępień Maciej
2. Olenderek Maciej
4. Pawliński Maciej
5. Nowak Marcin
9. Adamajtis Paweł
10. Zatko Juraj
11. Kolev Ivan Bogdanov
12. Szalpuk Artur
13. Kaczorowski Paweł
14. Potera Michał
15. Smoliński Przemysław
16. Gunia Dawid
17. Sacharewicz Mateusz
18. Gontariu Adrian Radu
20. Bednaruk Jakub