CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS zagra z Transferem o awans do turnieju finałowego PP

W najbliższą środę (tj. 22.01) w hali widowiskowo-sportowej na Zawodziu siatkarze AZS-u Częstochowa zagrają z drużyną Transferu Bydgoszcz o prawo gry w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbędzie się w połowie marca w Zielonej Górze. Rywalem zwycięskiej ekipy w ćwierćfinale będzie aktualny mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów. Początek jutrzejszego meczu zaplanowano na godzinę 18:30.

Obie drużyny awans do 1/8 zapewniły sobie przed tygodniem. AZS po pięciosetowym boju wygrał na wyjeździe z liderem pierwszoligowych rozgrywek MKS-em Banimeksem Będzin 3:2. Bydgoszczanie awans wywalczyli w trzech setach pokonując na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała. Faworytem jutrzejszego meczu są bydgoszczanie. Transfer po zmianie szkoleniowca i wzmocnieniach, których dokonano już w trakcie sezonu to zupełnie inna drużyna niż na początku rozgrywek, kiedy to zespół znad Brdy przegrywał mecz za meczem i długo zamykał ligową tabelę.

Obecnie drużyna prowadzona przez Vitala Heynen plasuję się na 9. miejscu. W ostatniej ligowej kolejce bydgoszczanie byli sprawcami największej niespodzianki. Transfer pokonał na wyjeździe zespół wicemistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 2:3. Odwrotnie było w przypadku drużyny prowadzonej przez trenera Marka Kardosa. AZS chcąc liczyć się dalej w walce o miejsce w fazie play off musiał pokonać w minioną sobotę drużynę Lotosu Trefla Gdańsk. Przed meczem spodziewano się zaciętej walki i niemałych emocji. AZS przegrał jednak sobotnią konfrontację z kretesem i właściwie pożegnał się z marzeniami o awansie do czołowej ósemki.

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
4. Kamiński Michał
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub
18. Bąkiewicz Michał

Transfer Bydgoszcz
1. Portuondo Yasser
2. Filipiak Bartosz
3. Wika Marcin
4. Jurkiewicz Wojciech
5. Zniszczoł Miłosz
6. Salas Maikel
7. Waliński Marcin
8. Janeczek Bartosz
9. Wiese Łukasz
10. Woicki Paweł
11. Wieczorek Tomasz
12. Nowakowski Jan
13. Sieńko Piotr
14. Clark Carson
15. Stysiał Paweł
16. Płomiński Błażej
17. Muagututia Garrett
18. Bonisławski Tomasz