CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS zagra z ZAKSĄ, powrót Boćka?

W najbliższą sobotę (tj. 15.02) w hali widowiskowo-sportowej “Częstochowa” miejscowy AZS zagra z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Niestety więcej emocji niż samo spotkanie wzbudza szum wokół Grzegorza Boćka. Siatkarz przed sezonem w dość kontrowersyjnych okolicznościach przeniósł się z Częstochowy do Kędzierzyna. Mimo, że od transferu minęło już kilka miesięcy, konflikt trwa nadal i nic nie zapowiada by szybko dobiegł końca.

W drugiej połowie stycznia Sądu Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej uznał, że Grzegorz Bociek na sezon 2013/2014 ma ważny kontrakt z AZS-em Częstochowa i nie mógł związać się umową z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Na klub z Kędzierzyna i zawodnika nałożono kary finansowe, ponadto siatkarz miał zostać zawieszony na cztery spotkania. Bociek tymczasem regularnie występuję w ligowych spotkaniach ZAKSY. Dlaczego nie odbywa nałożonej na niego kary, na razie nie wiadomo. Jedno jest pewne Kędzierzyn z Boćkiem w składzie czy też bez jest zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania.

ZAKSA w tym sezonie nie prezentuję się tak jak oczekiwaliby tego kibice i działacze. Podopieczni trenera Sebastiana Świderskiego stosunkowo szybko pożegnali się z marzeniami o zwojowaniu siatkarskiej Ligi Mistrzów. W rozgrywkach ligowych prezentują się w kratkę. Obecnie z dorobkiem 36 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli, ze sporą punktową stratą do znajdujących się na czele klubów z Rzeszowa i Bełchatowa. Przed tygodniem ZAKSA pewnie pokonała na własnym parkiecie Lotos Trefl Gdańsk 3:0. Przed dwoma tygodniami siatkarze z Kędzierzyna zaliczyli jednak poważną wpadkę, przegrywając do zera w Kielcach z drużyną Effectora. Sporym zmartwieniem trenera Świderskiego są w ostatnich tygodniach kontuzje dwójki środkowych Jurija Gladyra i dobrze znanego w Częstochowie Łukasza Wiśniewskiego.

AZS Częstochowa na cztery kolejki przed końcem sezonu zasadniczego ma już tylko matematyczne szanse na awans do fazy play off. Trudno jednak uwierzyć by rywale akademików w walce o ósemkę nie zdobywali już punktów, a podopieczni trenera Marka Kardosa wygrywali z zespołami z Kędzierzyna-Koźla, Bełchatowa czy Jastrzębia. Szkoleniowiec AZS-u Marek Kardos doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zapowiada że w ostatnich meczach sezonu da więcej pograć młodym zawodnikom. Co prawda taka deklaracja z ust słowackiego trenera padła już przed meczem w Rzeszowie (AZS przegrał 0:3), a mimo to na parkiecie pojawili się doświadczeni Dawid Murek, Michał Kozłowski czy Jakub Vesely. Być może Kardos swoje zapowiedzi zrealizuje w spotkaniu z ZAKSĄ i szansę na rozegranie całego meczu dostaną Bartosz Bednorz i Konrad Buczek. Na swój ligowy debiut czeka ciągle młody środkowy Damian Zygmunt.

Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 17.

AZS Częstochowa
AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
1. Superlak Michał
2. Polański Maciej
3. Witczak Dominik
4. Brzeziński Marcin
5. Zagumny Paweł
6. Lewis Daniel
7. Pilarz Grzegorz
8. Gladyr Jurij
9. Wiśniewski Łukasz
10. Ferens Wojciech
11. Kooy Dick
12. Bociek Grzegorz
14. Koziura Łukasz
15. Gacek Piotr
16. Ruciak Michał
17. Możdżonek Marcin
18. Schneider Dustin