CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS zatrzyma Transfer?

Piątkowe spotkanie z Transferem Bydgoszcz będzie dla siatkarzy AZS-u Częstochowa ostatnim meczem fazy zasadniczej sezonu PlusLigi 2013/2014 rozegranym we własnej hali. Dla akademików, którzy jakiś czas temu stracili szansę na grę w play offach wynik tej konfrontacji nie będzie miał większego znaczenia. Inaczej jest w przypadku bydgoszczan, którzy ciągle walczą o awans do ósemki.

Transfer trwające rozgrywki rozpoczął od porażki z AZS-em Częstochowa. Kolejne spotkania przyniosły kolejne porażki. Po kilku kolejka Transfer z zerowym dorobkiem punktowym był czerwoną latarnią ligi. Niezadowoleni z takiego obrotu sprawy działacze sięgnęli do klubowej kieszeni i zakontraktowali trójkę nowych zawodników. W trakcie sezonu do czwartej drużyny ubiegłego sezonu trafili Paweł Woicki i dwójka reprezentantów USA Carson Clark i Garett Muagututia. Zmiana nastąpiła również na ławce trenerskiej. Mariana Kardasa na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Vital Heynen. Zmiany w sztabie trenerskim jak i kadrze zawodniczej zdały egzamin. Transfer odbił się od ligowego dna. Obecna plasuje się na ósmej pozycji i jest na najlepszej drodze do zapewnienia sobie awansu do fazy play off. Awans do najlepszej ósemki podopieczni Vitala Heynena mogą zapewnić sobie już w Częstochowie.

Transfer mimo, że ostatnio jest w dobrej dyspozycji o czym świadczy sześć zdobytych punktów w ostatnich dwóch spotkaniach, w tym sezonie dwa razy musiał już uznać wyższość AZS-u. Najpierw bydgoszczanie przegrali na inaugurację ligi, a kilka tygodni temu w meczu 1/8 Pucharu Polski. Zadania bydgoszczanom na pewno nie będą chcieli ułatwić zawodnicy z Częstochowy. Akademicy co prawda w ostatnich spotkaniach nie zdobyli żadnych punktów to jednak na tle wyżej notowanych drużyn z Kędzierzyna-Koźla czy Bełchatowa zaprezentowali się naprawdę nieźle. Wydaje się, że drobny kryzys formy ma już za sobą lider AZS-u, Michał Kaczyński. Wysoką dyspozycję w ostatnich tygodniach sygnalizują również Dawid Murek i Jakub Vesely. Dlatego przed meczem bardzo trudno wskazać zdecydowanego faworyta tej konfrontacji.

Początek jutrzejszego spotkania zaplanowano na godzinę 18. Bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Transfer Bydgoszcz
1. Portuondo Yasser
2. Filipiak Bartosz
3. Wika Marcin
4. Jurkiewicz Wojciech
5. Zniszczoł Miłosz
6. Salas Maikel
7. Waliński Marcin
8. Janeczek Bartosz
9. Wiese Łukasz
10. Woicki Paweł
11. Wieczorek Tomasz
12. Nowakowski Jan
13. Sieńko Piotr
14. Clark Carson
15. Stysiał Paweł
16. Płomiński Błażej
17. Muagututia Garrett
18. Bonisławski Tomasz

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub