CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
AZS zbiera podpisy. Rykała i Nedeljković z kontraktami

AZS zbiera podpisy. Rykała i Nedeljković z kontraktami

Justyna Jaworska

Rośnie kadra AZS-u Częstochowa. Po dwóch niedzielnych kontraktach, klub w poniedziałek pochwalił się parafowaniem kolejnych dwóch umów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowymi zawodnikami Akademików zostali atakujący Krzysztof Rykała i środkowy Aleksandar Nedeljković. Przypomnijmy, że wczoraj oficjalnie ogłoszono podpisanie kontraktów z Piotrem Machetą i Chono Penchevem.

19-letni Rykała ostatnio występował w młodzieżowej drużynie AZS 2020. To drugi po Hubercie Mańko zawodnik, który z młodzieżowej drużyny AZS-u trafił do pierwszego zespołu. W zbliżających się wielkimi krokami rozgrywkach ligowych Rykała o miejsce w wyjściowej szóstce rywalizował będzie z Mateuszem Piotrowskim. Były zawodnik Stali Nysa jeszcze oficjalnie nie związał się z drużyną AZS-u, ale od dłuższego czasu trenuje i przygotowuję się z zespołem trenera Sinana Tanika.

Drugi z nowych zawodników to 21-letni Serb Aleksandar Nedeljković. Dla środkowego AZS to drugi zagraniczny i drugi polski klub w karierze. W ostatnim sezonie Nedeljković był zawodnikiem PGE Skry Bełchatów, z której do Częstochowy został wypożyczony. Wcześniej reprezentował serbskie kluby: OK Vranje i Kosowska Mitrowica.