CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS zmienia trenera, Bąkiewicz za Kardosa

Michał Bąkiewicz został nowym trenerem siatkarzy AZS Częstochowa. Bąkiewicz zastąpił na tym stanowisku Marka Kardosa, który rozwiązał swój kontrakt za porozumieniem stron.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Markowi za wszystkie lata spędzone w naszym klubie. To był trudny okres, a ostatnie słabsze wyniki nie powinny przesłonić sukcesów, którymi również dzięki trenerowi Kardosowi się cieszyliśmy – mówi prezes AZS Częstochowa SSA Roman Lisowski.

Kardos do Częstochowy trafił w 2009 roku, jeszcze jako zawodnik. Po sezonie zakończył karierę i został pierwszym trenerem zespołu. Największy sukces pod wodzą tego szkoleniowca AZS odniósł w 2012 roku, gdy zdobył europejski Puchar Challenge.

Nowy trener AZS Michał Bąkiewicz ma 33 lata i jest jednym z najwybitniejszych polskich siatkarzy ostatnich lat. Kilka tygodni temu z powodu kontuzji zakończył swoją bogatą w sukcesy karierę. W dorobku ma m.in. mistrzostwo Europy, wicemistrzostwo świata, cztery tytuły mistrza Polski oraz srebrne i brązowe medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. Będąc siatkarzem AZS Częstochowa trzykrotnie zdobywał wicemistrzostwo Polski. Ponad dwieście razy wystąpił w reprezentacji Polski.

Michał w Częstochowie zaczynał swoją prawdziwą siatkarską karierę i tutaj też ją skończył. To niezwykle inteligentny człowiek, który doskonale zna się na siatkówce. Jesteśmy przekonani, że w roli trenera poradzi sobie tak, jak przez lata na boisku. Z pewnością to materiał na doskonałego szkoleniowca – dodaje Lisowski.

Nowemu trenerowi w pracy z siatkarzami AZS będzie pomagał związany z AZS od wielu lat Ryszard Bosek, w przeszłości m.in. trener reprezentacji Polski.

Inf. prasowa