CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Bąkiewicz zawiesił karierę

Przyjmujący AZS-u Częstochowa Michał Bąkiewicz z powodu długotrwałych problemów zdrowotnych postanowił zawiesić swoją sportową karierę. 32-letni siatkarz wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, które prezentujemy w dalszej części artykułu. Pełne zrozumienie dla decyzji zawodnika wyrazili prezes klubu Konrad Pakosz oraz trener AZS-u Marek Kardos.

Michał uczciwie przedstawił sytuację związaną ze stanem swojego zdrowia. Razem doszliśmy do wniosku, że w chwili obecnej nie jest w stanie kontynuować kariery. Chcę podziękować Michałowi za czas spędzony w naszym klubie, nie tylko ten ostatni, ale również ten wcześniejszy. I także za uczciwe postawienie sprawy, ponieważ Michał jest rzadkim przykładem, a może nawet jedynym, sportowca, który sam zrezygnował z należnych mu zarobków. Zrobił to kierując się dobrem klubu i świadomością, że mógłby nie sprostać ustalonemu przez siebie wysokiemu poziomowi sportowemu – powiedział na łamach oficjalnej stronie klubu prezes AZS-u, Konrad Pakosz.

Podobnego zdania jest szkoleniowiec akademików Marek Kardos. To jego decyzja. Wiadomo, że był przymierzany do gry w pierwszej szóstce naszego zespołu. Jego stan zdrowia skomplikował system naszej gry, ale powtórzę jeszcze raz, że Michał Bąkiewicz musi przede wszystkim myśleć o swoim zdrowiu. Jeśli ja miałbym takie problemy, to postąpiłbym podobnie i jego decyzja o rezygnacji z siatkarskiej kariery jest jak najbardziej na miejscu. Zdrowie jest najważniejsze – powiedział trener.

Oświadczenie Michała Bąkiewicza
“Chciałbym podzielić się z Wami bardzo osobistym oświadczeniem. W związku z problemami zdrowotnymi, z którymi borykam się od początku sezonu, podjąłem decyzję o zawieszeniu kariery siatkarskiej. Niestety, dzisiaj zdrowie po prostu nie pozwala mi na profesjonalne uprawianie siatkówki.

Z uwagi na to, że nie jestem w stu procentach gotowy do gry chciałem być fair i zaproponowałem zawieszenie kontraktu. Źle bym się czuł, gdybym pobierał wynagrodzenie w sytuacji, w której nie mogę pomóc drużynie. Chcę podkreślić, że obecnie czynię starania, by w jak najlepszym stopniu poprawić stan swojego zdrowia.

Bardzo dziękuję władzom mojego klubu AZS Częstochowa za zrozumienie mojej sytuacji. Życzę temu Klubowi jak najlepiej i na pewno, podobnie jak wszystkie moje poprzednie kluby, na zawsze będzie miał ważne miejsce w moim sercu. Dziękuję drużynie i sztabowi trenerskiemu AZS oraz wszystkim siatkarskim Kibicom, którzy przez tyle czasu dawali mi wsparcie”.

Z poważaniem
Michał Bąkiewicz