CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Bartłomiej Kowalski trzeci w finale Brązowego Kasku

Bartłomiej Kowalski trzeci w finale Brązowego Kasku

speedwayekstraliga.pl | Kamil Woldański

Bartłomiej Kowalski zajął trzecie miejsce w sobotnim finale Brązowego Kasku w Gdańsku. Żużlowiec Eltrox Włókniarza Częstochowa po fazie zasadniczej miał na swoim koncie 10 „oczek” i by znaleźć się na podium, musiał stoczyć bieg barażowy. W nim Kowalski pokonał Denisa Zielińskiego z GKM-u Grudziądz i mógł cieszyć się z trzeciej pozycji w tegorocznym finale BK. Zawody w Gdańsku zwyciężył Mateusz Cierniak z Motoru Lublin, drugi był natomiast Michał Curzytek z Betard Sparty Wrocław.

Wyniki:
1. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 12 (3,w,3,3,3)
2. Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław) – 11 (3,3,3,2,0)
3. Bartłomiej Kowalski (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 10+3 (2,2,3,1,2)
4. Denis Zieliński (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 10+2 (2,3,3,0,2)
5. Fabian Ragus (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) – 9 (1,3,2,3,0)
6. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) – 9 (2,0,2,3,2)
7. Krzysztof Sadurski (Fogo Unia Leszno) – 8 (3,0,u,2,3)
8. Mateusz Bartkowiak (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 7 (3,3,0,0,1)
9. Karol Żupiński (eWinner Apator Toruń) – 7 (0,w,2,2,3)
10. Krzysztof Lewandowski (eWinner Apator Toruń) – 7 (1,1,1,3,1)
11. Dawid Rempała (Unia Tarnów) – 7 (0,2,2,1,2)
12. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno) – 6 (u,2,0,1,3)
13. Sebastian Szostak (Agred Malesa Ostrów) – 6 (2,1,1,2,0)
14. Kacper Łobodziński (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 4 (1,2,0,0,1)
15. Kacper Grzelak (Agred Malesa Ostrów) – 4 (0,1,1,1,1)
16. Jakub Krawczyk (Agred Malesa Ostrów) – 2 (1,u,1,w,0)
17. Jakub Poczta (Agred Malesa Ostrów) – NS
18. Mateusz Jabłoński (Aforti Start Gniezno) – NS

Bieg po biegu:
1. Sadurski, Zieliński, Ragus, Grzelak
2. Cierniak, Pludra, Krawczyk, Ratajczak (u2)
3. Curzytek, Szostak, Łobodziński, Rempała
4. Bartkowiak, Kowalski, Lewandowski, Żupiński
5. Curzytek, Ratajczak, Lewandowski, Sadurski
6. Bartkowiak, Łobodziński, Grzelak, Cierniak (w/u2)
7. Ragus, Kowalski, Szostak, Pludra
8. Zieliński, Rempała, Krawczyk (u3), Żupiński (w/su)
9. Cierniak, Żupiński, Szostak, Sadurski (u3)
10. Kowalski, Rempała, Grzelak, Ratajczak
11. Curzytek, Ragus, Krawczyk, Bartkowiak
12. Zieliński, Pludra, Lewandowski, Łobodziński
13. Pludra, Sadurski, Rempała, Bartkowiak
14. Lewandowski, Szostak, Grzelak, Krawczyk (w4)
15. Ragus, Żupiński, Ratajczak, Łobodziński
16. Cierniak, Curzytek, Kowalski, Zieliński
17. Sadurski, Kowalski, Łobodziński, Krawczyk
18. Żupiński, Pludra, Grzelak, Curzytek
19. Cierniak, Rempała, Lewandowski, Ragus
20. Ratajczak, Zieliński, Bartkowiak, Szostak
Bieg dodatkowy o 3. miejsce: Kowalski, Zieliński

SportoweFakty.wp.pl