CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Bartosz Janeczek zagra w Serie A2

Kapitan AZS-u Częstochowa Bartosz Janeczek przez najbliższe tygodnie będzie siatkarzem występującego we włoskiej Serie A2  Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Atakujący Akademików ma pomóc nowej drużynie w awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech, a więc Serie A1.

Zdarza się, że pod koniec sezonu kluby z różnych powodów szukają zawodników. Bartek dostał propozycję, zapytał nas, czy może wyjechać do Włoch i dostał zgodę.

Mówi na łamach portalu Gazeta.pl, dyrektor sportowy AZS-u Ryszard Bosek.

Transfer Janeczka do Włoch był możliwy z uwagi na fakt, iż częstochowianie zakończyli już zmagania w rozgrywkach ligowych. W Tonno Callipo kapitan AZS-u ma występować do końca obecnego sezonu. To czy na kolejny rok zostanie w Częstochowie wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Janeczek był jednym z nielicznych siatkarzy, który nie zwiódł częstochowskich działaczy.

Sternicy świeżo po ostatnim ligowym meczu w Bielsku nie kryli rozczarowania postawą zespołu w sezonie 2014/2015.

Jesteśmy rozczarowani osiągniętymi wynikami. Zaraz po meczu z BBTS Bielsko-Biała zaczęliśmy dokładną analizę sezonu i mogę obiecać, że zrobimy wszystko, by jak najszybciej stworzyć ekipę, która spełni oczekiwania częstochowian i odniesie się do chlubnej przeszłości klubu.

Mówi prezes AZS-u, Roman Lisowski.

gazeta.pl | azsczestochowa.pl