CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Bartosz Janeczek znów zagra w Częstochowie

Po dwuletniej przerwie do AZS-u Częstochowa wraca Bartosz Janeczek. 27-letni zawodnik, który występuje na pozycji atakującego, ostatni sezon spędził w Transferze Bydgoszcz. Janeczek w koszulce AZS-u występował w latach 2007-2012 zdobywając z częstochowską drużyną m.in wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski i Puchar Challenge.

Bartosz Janeczek swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w MKS MOS Wieliczka. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w barwach Gwardii Wrocław, skąd trafił w 2007 roku do AZS-u Częstochowa. Najpierw był zmiennikiem Amerykanina Brooka Billingsa, a w sezonie 2008/2009 Bułgara Smilena Mlyakova. W kolejnych sezon Janeczek był już podstawowym zawodnikiem AZS-u. Po zakończeniu rozgrywek 2011/2012 zawodnik zdecydował się na transfer do Resovii Rzeszów, w barwach której nie rozegrał jednak żadnego spotkania. Rzeszowianie zaraz po podpisaniu kontraktu wypożyczyli siatkarza do francuskiego Chaumont Volley 52. Przygoda Janeczka z ligą francuską trwała tylko jeden sezon i przed rozpoczęciem minionego sezonu ponownie pojawił się na parkietach PlusLigi tym razem w barwach Transfera Bydgoszcz.

Janeczek oprócz sukcesów krajowych z drużyną AZS-u Częstochowa ma w swojej kolekcji również złoty medal Mistrzostw Europy Kadetów.