CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Bauhaus-Ligan: dobre występy biało-zielonych w Szwecji

Bauhaus-Ligan: dobre występy biało-zielonych w Szwecji

wlokniarz.com

Aż pięciu reprezentantów zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, rywalizowało we wtorek na torach szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Najlepiej spośród Lwów spisał się Kacper Woryna, który zapisał na swoim koncie 13 punktów z 2 bonusami i poprowadził dla wyjazdowego zwycięstwa Smedernę Eskulistunę. Z bardzo dobrej strony pokazał się również, mający spore problemy z formą w pierwszej fazie sezonu, Jakub Miśkowiak. Dwukrotny złoty medalista MIMP wystąpił w barwach drużyny Lejonen Gislaved i mecz zakończył z dorobkiem 10 “oczek” z 2 bonusami.

Trzech żużlowców Włókniarza wystąpiło z kolei w spotkaniu Dackarny z Vastervik. Co ciekawe cała trójka reprezentowała drużynę gości. Bartosz Smektała wywalczył dla ekipy Vastervik 9 punktów, Fredrik Lindgren zapisał przy swoim nazwisku 8 punktów z bonusem, a Anton Karlsson zakończył zmagania bez zdobyczy punktowej.

Kumla Indianerna – 40
1. David Bellego – 6 (0,3,1,-,2)
2. Niels Kristian Iversen – 3 (2,1,0,-)
3. Chris Holder – 17 (3,3,3,2,3,3)
4. Max Fricke – 7+2 (2*,0,1,3,1*,0)
5. Krzysztof Kasprzak – 6+2 (2,1,2*,0,1*)
6. Jonatan Grahn – 0 (0,0,0)
7. Gustav Grahn – 1 (1,0,0)

Eskilstuna Smederna – 50
1. Robert Lambert – 11+2 (3,1*,3,3,1*)
2. Grzegorz Zengota – 6+1 (1,1,2,2*,d,0)
3. Daniel Bewley – 7+1 (0,1*,1,2,3)
4. Pontus Aspgren – zawodnik zastępowany
5. Kacper Woryna – 13+2 (3,3,2,2*,1*,2)
6. Michael Jepsen Jensen – 9+2 (2*,2*,2,3,0)
7. Joel Andersson – 4 (3,1,0)

Bieg po biegu:
1. (63,6) Lambert, Iversen, Zengota, Bellego – 2:4 – (2:4)
2. (66,2) Andersson, Jepsen Jensen, Grahn, Grahn – 1:5 – (3:9)
3. (64,5) Holder, Fricke, Zengota, Bewley – 5:1 – (8:10)
4. (65,7) Woryna, Kasprzak, Andersson, Grahn – 2:4 – (10:14)
5. (65,6) Woryna, Jepsen Jensen, Iversen, Grahn – 1:5 – (11:19)
6. (65,0) Holder, Zengota, Lambert, Fricke – 3:3 – (14:22)
7. (65,3) Bellego, Jepsen Jensen, Bewley, Iversen – 3:3 – (17:25)
8. (65,6) Holder, Woryna, Fricke, Andersson – 4:2 – (21:27)
9. (64,7) Lambert, Zengota, Kasprzak, Grahn – 1:5 – (22:32)
10. (65,8) Jepsen Jensen, Woryna, Bellego, Grahn – 1:5 – (23:37)
11. (65,7) Fricke, Kasprzak, Bewley, Zengota (d) – 5:1 – (28:38)
12. (65,3) Lambert, Holder, Fricke, Jepsen Jensen – 3:3 – (31:41)
13. (65,7) Holder, Bewley, Woryna, Kasprzak – 3:3 – (34:44)
14. (65,5) Bewley, Bellego, Kasprzak, Zengota – 3:3 – (37:47)
15. (65,7) Holder, Woryna, Lambert, Fricke – 3:3 – (40:50)

—————————————————————

Lejonen Gislaved – 55
1. Dominik Kubera – 10+1 (0,3,3,3,1*)
2. Jakub Miśkowiak – 10+2 (3,2*,1,2*,2)
3. Maksym Drabik – 11 (3,1,1,3,3)
4. Oliver Berntzon – 0 (u/-,-,-,-)
5. Dimitri Berge – 7 (3,2,1,0,1)
6. Casper Henriksson – 4+2 (2*,1,0,1*,0)
7. Mathias Thoernblom – 13+2 (3,2*,3,3,2*)

Piraterna Motala – 35
1. Mateusz Szczepaniak – 4+1 (2,2*,0,0,d)
2. Vaclav Milik – 14+1 (1*,3,3,3,1,3)
3. Jakub Jamróg – 7+1 (1,0,2*,2,2)
4. Tomas H. Jonasson – 1 (0,1,-,-)
5. Jonas Seifert-Salk – 8+1 (2,2,2,1,1*,0)
6. Rasmus Broberg – 0 (0,0,0)
7. Wiktor Lampart – 1 (1,0,0)

Bieg po biegu:
1. (64,3) Miśkowiak, Szczepaniak, Milik, Kubera – 3:3 – (3:3)
2. (64,7) Thoernblom, Henriksson, Lampart, Broberg – 5:1 – (8:4)
3. (63,0) Drabik, Thoernblom (Berntzon – u/-), Jamróg, Jonasson – 5:1 – (13:5)
4. (63,7) Berge, Seifert-Salk, Henriksson, Lampart – 4:2 – (17:7)
5. (63,7) Thoernblom, Miśkowiak, Jonasson, Broberg – 5:1 – (22:8)
6. (64,0) Milik, Szczepaniak, Drabik, Henriksson – 1:5 – (23:13)
7. (63,4) Kubera, Seifert-Salk, Miśkowiak, Jamróg – 4:2 – (27:15)
8. (63,4) Thoernblom, Seifert-Salk, Drabik, Lampart – 4:2 – (31:17)
9. (63,8) Milik, Berge, Henriksson, Szczepaniak – 3:3 – (34:20)
10. (63,8) Kubera, Thoernblom, Seifert-Salk, Broberg – 5:1 – (39:21)
11. (64,4) Milik, Jamróg, Berge, Henriksson – 1:5 – (40:26)
12. (63,9) Drabik, Miśkowiak, Milik, Szczepaniak – 5:1 – (45:27)
13. (64,0) Kubera, Jamróg, Seifert-Salk, Berge – 3:3 – (48:30)
14. (63,7) Drabik, Jamróg, Berge, Szczepaniak (d) – 4:2 – (52:32)
15. (63,9) Milik, Miśkowiak, Kubera, Seifert-Salk – 3:3 – (55:35)

—————————————————————

Dackarna Malilla – 42 pkt.
9. Brady Kurtz – 5+1 (1,1,1*,-,2)
10. Nicolai Klindt – 5 (3,2,0,0)
11. Jacob Thorssell – 7+1 (3,2,0,1,1*)
12. Rasmus Jensen – 12+1 (2*,0,3,2,3,2)
13. Maciej Janowski – 7+2 (2,3,1*,d,1*)
14. Ludvig Lindgren – 1+1 (1*,0,0)
15. Wiktor Trofimow jr – 5+1 (2,1*,2)

Vastervik Speedway – 48 pkt.
1. Bartosz Smektała – 9 (0,1,2,3,3)
2. Paweł Przedpełski – 6+1 (2,3,1*,0)
3. Fredrik Lindgren – 8+1 (1,2*,3,2,0)
4. Gleb Czugunow – 11+1 (0,3,3,2*,3)
5. Kenneth Bjerre – 9+1 (3,2,3,1*,0)
6. Anton Karlsson – 0 (0,0,0)
7. Peter Ljung – 5+1 (3,1,1*)

Bieg po biegu:
1. Klindt, Przedpełski, Kurtz, Smektała – 4:2 – (4:2)
2. Ljung, Trofimow jr, Lindgren, Karlsson – 3:3 – (7:5)
3. Thorssell, Jensen, Lindgren, Czugunow – 5:1 – (12:6)
4. Bjerre, Janowski, Ljung, Lindgren – 2:4 – (14:10)
5. Czugunow, Klindt, Trofimow jr, Karlsson – 3:3 – (17:13)
6. Przedpełski, Thorssell, Smektała, Jensen – 2:4 – (19:17)
7. Czugunow, Lindgren, Kurtz, Klindt – 1:5 – (20:22)
8. Jensen, Bjerre, Ljung, Thorssell – 3:3 – (23:25)
9. Janowski, Smektała, Przedpełski, Lindgren – 3:3 – (26:28)
10. Bjerre, Trofimow jr, Kurtz, Karlsson – 3:3 – (29:31)
11. Lindgren, Jensen, Janowski, Przedpełski – 3:3 – (32:34)
12. Smektała, Czugunow, Thorssell, Klindt – 1:5 – (33:39)
13. Jensen, Lindgren, Bjerre, Janowski (d) – 3:3 – (36:42)
14. Smektała, Kurtz, Thorssell, Lindgren – 3:3 – (39:45)
15. Czugunow, Jensen, Janowski, Bjerre – 3:3 – (42:48)

SportoweFakty.wp.pl