CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Bauhaus-Ligan: Zawodnicy Włókniarza startowali w Szwecji

Bauhaus-Ligan: Zawodnicy Włókniarza startowali w Szwecji

wlokniarz.com

We wtorek (10 maja) rozegrano kolejną rundę szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Na torach w Hallstavik i Eskilstunie zaprezentowało się trzech zawodników Włókniarza.

Rospiggarna Hallstavik przegrała z Eskilstuną Smederna 38:52. Dla ekipy gości 13 punktów dwoma bonusami wywalczył Kacper Woryna.

Vastervik Speedway w składzie z Fredrikiem Lindgrenem i Bartoszem Smektałą, rozprawiło się u siebie z Piraterną Motala 55:35. Zawodnicy “Lwów” byli kluczowymi postaciami swojej drużyny. Szwed zapisał na swoim koncie 12 punktów z dwoma bonusami, a popularny “Smyk” 11 “oczek”.

Wyniki:

Rospiggarna Hallstavik – 38 pkt.
1. Andrzej Lebiediew – 7 (0,1,3,2,1)
2. Timo Lahti – 10+1 (1,3,3,2,1*,0)
3. Kim Nilsson – 6+2 (2,1*,0,1*,2)
4. Kai Huckenbeck – 5+1 (1*,2,1,1,0)
5. Adrian Miedziński – 4 (3,1,d,-)
6. Daniel Henderson – 1 (1,u,0,0)
7. Victor Palovaara – 5+1 (3,2*,-)

Eskilstuna Smederna – 52 pkt.
1. Robert Lambert – 12+3 (2*,3,0,2*,3,2*)
2. Daniel Bewley – 15 (3,3,3,3,0,3)
3. Michael Jepsen Jensen – 1 (0,1,0,-,0)
4. Pontus Aspgren – zastępstwo zawodnika
5. Kacper Woryna – 13+2 (1*,2,2*,2,3,3)
6. Joel Andersson – 1+1 (0,0,1*)
7. Grzegorz Zengota – 10+1 (2,2,3,2*,1)

Bieg po biegu:
1. Bewley, Lambert, Lahti, Lebiediew – 1:5 – (1:5)
2. Palovaara, Zengota, Henderson, Andersson – 4:2 – (5:7)
3. Lambert, Nilsson, Huckenbeck, Jepsen Jensen – 3:3 – (8:10)
4. Miedziński, Zengota, Woryna, Henderson (u) – 3:3 – (11:13)
5. Lahti, Palovaara, Jepsen Jensen, Andersson – 5:1 – (16:14)
6. Bewley, Huckenbeck, Nilsson, Lambert – 3:3 – (19:17)
7. Lahti, Woryna, Lebiediew, Jepsen Jensen – 4:2 – (23:19)
8. Zengota, Woryna, Huckenbeck, Nilsson – 1:5 – (24:24)
9. Bewley, Lambert, Miedziński, Henderson – 1:5 – (25:29)
10. Lebiediew, Woryna, Andersson, Henderson – 3:3 – (28:32)
11. Bewley, Zengota, Huckenbeck, Miedziński (d) – 1:5 – (29:37)
12. Lambert, Lahti, Nilsson, Bewley – 3:3 – (32:40)
13. Woryna, Lebiediew, Lahti, Jepsen Jensen – 3:3 – (35:43)
14. Woryna, Nilsson, Zengota, Huckenbeck – 2:4 – (37:47)
15. Bewley, Lambert, Lebiediew, Lahti – 1:5 – (38:52)

Vastervik Speedway – 55 pkt.
1. Bartosz Smektała – 11 (1,2,2,3,3)
2. Jaimon Lidsey – 5 (3,2,0,0)
3. Fredrik Lindgren – 12+2 (3,3,1*,3,2*)
4. Gleb Czugunow – 11+2 (2*,2*,2,2,3)
5. Paweł Przedpełski – 9+2 (2,3,0,2*,2*)
6. Peter Ljung – 5+1 (3,1*,1)
7. Noel Wahlqvist – 2+2 (0,1*,1*)

Piraterna Motala – 35 pkt.
1. Vaclav Milik – 3+1 (2,0,0,1*)
2. Tomas H. Jonasson – 2 (0,1,-,-,1)
3. Wiktor Lampart – 2 (0,1,1,0,0)
4. Jakub Jamróg – 11 (1,3,3,2,2,0)
5. Piotr Pawlicki – 14 (3,3,3,3,1,1)
6. Rasmus Broberg – 1+1 (1*,0,0)
7. Mateusz Szczepaniak – 2 (2,0,0)

Bieg po biegu:
1. Lidsey, Milik, Smektała, Jonasson – 4:2 – (4:2)
2. Ljung, Szczepaniak, Broberg, Wahlqvist – 3:3 – (7:5)
3. Lindgren, Czugunow, Jamróg, Lampart – 5:1 – (12:6)
4. Pawlicki, Przedpełski, Ljung, Szczepaniak – 3:3 – (15:9)
5. Jamróg, Lidsey, Wahlqvist, Broberg – 3:3 – (18:12)
6. Lindgren, Czugunow, Jonasson, Milik – 5:1 – (23:13)
7. Jamróg, Smektała, Lampart, Lidsey – 2:4 – (25:17)
8. Pawlicki, Czugunow, Lindgren, Szczepaniak – 3:3 – (28:20)
9. Przedpełski, Jamróg, Ljung, Milik – 4:2 – (32:22)
10. Pawlicki, Smektała, Wahlqvist, Broberg – 3:3 – (35:25)
11. Pawlicki, Czugunow, Lampart, Przedpełski – 2:4 – (37:29)
12. Lindgren, Jamróg, Milik, Lidsey – 3:3 – (40:32)
13. Smektała, Przedpełski, Pawlicki, Lampart – 5:1 – (45:33)
14. Smektała, Przedpełski, Jonasson, Lampart – 5:1 – (50:34)
15. Czugunow, Lindgren, Pawlicki, Jamróg – 5:1 – (55:35).

źródło: sportowefakty.wp.pl + svemo.se