CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Bauhaus-Ligan: Zawodnicy Włókniarza startowali w Szwecji

Bauhaus-Ligan: Zawodnicy Włókniarza startowali w Szwecji

Eltrox Włókniarz Częstochowa

Kacper Woryna i Fredrik Lindgren wzięli udział we wtorkowych meczach szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Drużyny częstochowskich zawodników odniosły zwycięstwa na domowych torach.

Eskilstuna Smederna Kacpra Woryny odprawiła z kwitkiem Masarnę Avesta (56:34). Wychowanek rybnickiego ROw-u zapisał na swoim koncie 10 punktów z trzema bonusami. Zwycięstwo na swoim owalu zanotowało również Vastervik Speedway w starciu z Dackarną Malilla. Dla ekipy gospodarzy 8 “oczek” z dwoma bonusami wywalczył Fredrik Lindgren.

Wyniki:

Eskilstuna Smederna – 56 pkt.
1. Michael Jepsen Jensen – 12+1 (2*,3,3,3,1)
2. Kacper Woryna – 10+3 (3,1,2*,2*,2*)
3. Gleb Czugunow – 10 (1,d,3,3,3)
4. Andrzej Lebiediew – 13+2 (3,3,2*,2*,3)
5. Pontus Aspgren – 9 (3,3,1,2)
6. Maximilian Belsing – 0 (-,-,0,0,0)
7. Johannes Stark – 2 (1,0,1)

Masarna Avesta – 34 pkt.
1. Piotr Pawlicki – 10+1 (1,1*,3,3,0,2)
2. Przemysław Pawlicki – 7+2 (0,2,2*,1,2*,0)
3. Martin Smolinski – 6 (0,2,1,0,3)
4. Philip Hellstroem-Baengs – 4+1 (2,1*,0,1,0)
5. David Bellego – 7 (2,2,1,1,1)
6. Alexander Liljekvist – 0 (-,-,0,-,-)
7. Emil Millberg – 0 (d,0)

Bieg po biegu:
1. (58,90) Woryna, Jepsen Jensen, Pawlicki, Pawlicki – 5:1 – (5:1)
2. (58,90) Lebiediew, Hellstroem-Baengs, Czugunow, Smolinski – 4:2 – (9:3)
3. (58,40) Aspgren, Bellego, Stark, Millberg (d) – 4:2 – (13:5)
4. (59,50) Lebiediew, Pawlicki, Pawlicki, Czugunow (d) – 3:3 – (16:8)
5. (58,60) Aspgren, Smolinski, Hellstroem-Baengs, Stark – 3:3 – (19:11)
6. (58,30) Jepsen Jensen, Bellego, Woryna, Millberg – 4:2 – (23:13)
7. (59,10) Pawlicki, Pawlicki, Aspgren, Belsing – 1:5 – (24:18)
8. (58,80) Jepsen Jensen, Woryna, Smolinski, Hellstroem-Baengs – 5:1 – (29:19)
9. (59,40) Czugunow, Lebiediew, Bellego, Liljekvist – 5:1 – (34:20)
10. (59,20) Jepsen Jensen, Lebiediew, Pawlicki, Smolinski – 5:1 – (39:21)
11. (59,30) Pawlicki, Aspgren, Bellego, Belsing – 2:4 – (41:25)
12. (58,80) Czugunow, Woryna, Hellstroem-Baengs, Pawlicki – 5:1 – (46:26)
13. (59,40) Smolinski, Pawlicki, Stark, Belsing – 1:5 – (47:31)
14. (59,30) Czugunow, Woryna, Bellego, Hellstroem-Baengs – 5:1 – (52:32)
15. (59,60) Lebiediew, Pawlicki, Jepsen Jensen, Pawlicki – 4:2 – (56:34)

Vastervik Speedway – 51
1. Paweł Przedpełski – 8+1 (1,1*,3,0,3)
2. Wiktor Kułakow – 8+2 (0,2,2*,1*,3)
3. Fredrik Lindgren – 8+2 (0,1*,3,2,2*)
4. Wadim Tarasienko – 8 (2,2,1,3,0)
5. Artiom Łaguta – 15 (3,3,3,3,3)
6. Anton Karlsson – 1 (1,0,0,-)
7. Noel Wahlqvist – 3+1 (1,2*)

Dackarna Malilla – 39
1. Maciej Janowski – 14+1 (2*,3,2,2,3,2)
2. Luke Becker – 9+3 (3,3,0,1*,1*,1*)
3. Rasmus Jensen – 6+1 (1,1*,1,2,0,1)
4. Jacob Thorssell – zawodnik zastępowany
5. Jason Doyle – 9 (2,3,2,2,0)
6. Avon Van Dyck – 1 (-,0,0,-,-,1)
7. Sammy Van Dyck – 0 (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (56,1) Becker, Janowski, Przedpełski, Kułakow – 1:5 – (1:5)
2. (56,0) Becker, Tarasienko, Jensen, Lindgren – 2:4 – (3:9)
3. (55,2) Łaguta, Doyle, Karlsson, S. Van Dyck – 4:2 – (7:11)
4. (55,9) Janowski, Tarasienko, Lindgren, Becker – 3:3 – (10:14)
5. (55,9) Łaguta, Janowski, Jensen, Karlsson – 3:3 – (13:17)
6. (57,1) Doyle, Kułakow, Przedpełski, A. Van Dyck – 3:3 – (16:20)
7. (56,3) Łaguta, Janowski, Becker, Karlsson – 3:3 – (19:23)
8. (57,6) Przedpełski, Kułakow, Jensen, A. Van Dyck – 5:1 – (24:24)
9. (57,3) Lindgren, Doyle, Tarasienko, S. Van Dyck – 4:2 – (28:26)
10. (57,7) Tarasienko, Jensen, Becker, Przedpełski – 3:3 – (31:29)
11. (57,2) Łaguta, Doyle, Wahlqvist, S. Van Dyck – 4:2 – (35:31)
12. (57,9) Janowski, Lindgren, Kułakow, Jensen – 3:3 – (38:34)
13. (58,5) Przedpełski, Wahlqvist, A. Van Dyck, S. Van Dyck – 5:1 – (43:35)
14. (58,2) Kułakow, Lindgren, Jensen, Doyle – 5:1 – (48:36)
15. (56,8) Łaguta, Janowski, Becker, Tarasienko – 3:3 – (51:39)

źródło: sportowefakty.wp.pl