CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Będzie spór o Thorssella?

Blisko miesiąc temu Włókniarz Częstochowa pochwalił się podpisaniem listu intencyjnego z 22-letnim Jacobem Thorssellem. Szwed przed sezonem 2015 podpisał dwuletni kontrakt ze Startem Gniezno. W zakończonych rozgrywkach Thorssell w barwach drużyny z pierwszej stolicy Polski wystartował tylko w trzech spotkaniach, a jak poinformowała wówczas oficjalna strona internetowa Włókniarza jego kontrakt ze Startem na sezon 2016 w wyniku porozumienia stron został rozwiązany.

Innego zdania jest natomiast menadżer Startu Dariusz Imbierowicz, który twierdzi że Szweda wciąż łączy ważna umowa z gnieźnieńskim klubem.

Ważne umowy z klubem na sezon 2016 mają: Tungate, Tarasienko i Thorssell. Nie jest tajemnicą, że Australijczyka chce Orzeł Łódź. Zaproponowaliśmy im możliwość wykupienia tego zawodnika za pięćdziesiąt tysięcy złotych. Odpowiedź póki co nie przyszła. Łodzianie zapewne liczyli na to, że nie wystartujemy. Jestem natomiast bardzo zdziwiony postawą Szweda, który jest po słowie z częstochowskim klubem. Zarówno my – jak i w Warszawie – dysponujemy dwuletnim kontraktem tego zawodnika. Jeśli będzie trzeba, sprawą zajmie się PZM.

Mówi na łamach start.gniezno.pl, Dariusz Imbierowicz.