CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Bez najlepszych – zapowiedź treningu punktowanego Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa

W najbliższy piątek w Gorzowie Wielkopolskim rozegrany zostanie pierwszy tegoroczny trening punktowany, w którym miejscowa Stal podejmować będzie drużynę Włókniarza Częstochowa. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19.00.

Zarówno Włókniarz, jak i Stal do piątkowego treningu przystąpią w bardzo okrojonych składach. W ekipie gospodarzy zabraknie trenującego na Słowenii, Mateja Zagara i kontuzjowanego Tomasza Gapińskiego. W ekipie biało-zielonych nie ujrzymy z kolei Grigorija Łaguty i Rune Holty. Jak udało nam się ustalić, pod wielkim znakiem zapytania stoi również występ Michaela Jepsena Jensena. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że popularnego “Liglada” kibice Włókniarza nie będą mogli również podziwiać przy okazji niedzielnego rewanżu na częstochowskiej SGP Arenie.

Pomimo osłabień jednych i drugich, emocji na Stadionie im. Edwarda Jancarza nie powinno zabraknąć. Kibiców zapewne najbardziej będzie interesować dyspozycja zawodników, którzy w okresie transferowym zasilili barwy obu drużyn. Oczy fanów Stali będą skupione na Piotrze Świderskim, natomiast Włókniarza na Grzegorzu Walasku i Peterze Kildemandzie. 24-letni Duńczyk jako jeden z nielicznych ma już za sobą oficjalne zawody. Pytanie, czy udane występy na Wyspach przełożą się na skuteczną jazdę w Polsce? Wiele do zyskania mają również Rafał Szombierski i Mirosław Jabłoński, którzy muszą przekonać do siebie trenera Piotra Żytę. Skład Lwów uzupełnią juniorzy, z Arturem Czają na czele.

W obliczu osłabień Włókniarza, zdecydowanym faworytem piątkowej potyczki wydają się być podopieczni Piotra Palucha. Ogromnym atutem miejscowych powinni być Krzysztof Kasprzak i Niels Kristian Iversen. Na swoich “śmieciach” bardzo skuteczny jest również utalentowany Bartosz Zmarzlik.

Awizowane składy:

Włókniarz Częstochowa:
1. Peter Kildemand
2. Rafał Szombierski
3. Mirosław Jabłoński
4. Michael Jepsen Jensen
5. Grzegorz Walasek
6. Artur Czaja

Stal Gorzów:
9. Bartosz Zmarzlik
10. Piotr Świderski
11. Krzysztof Kasprzak
12. Linus Sundstroem
13. Niels Kristian Iversen
14. Łukasz Kaczmarek
15. Adrian Cyfer