CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Brazylijczyk nowym atakującym AZS-u

Brazylijczyk Felipe Airton Bandero został nowym siatkarzem AZS-u Częstochowa. Zawodnik gra na pozycji atakującego i ostatni sezon spędził we włoskim Caffe Aiello Corigliano. Bandero występując w rozgrywkach Serie A2 był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników.

Nowy bombardier Akademików ma 27 lat i mierzy 202 cm wzrostu. Piłkę w ataku sięga na pułapie 350 cm, zaś w bloku 340 cm. Oprócz gry w lidze włoskiej Bandero ma za sobą również występy w Szwajcarii i rodzimej lidze brazylijskiej.

Radości z faktu pozyskania Brazylijczyka nie kryje dyrektor sportowy AZS-u, Ryszard Bosek.

Dajemy mu szansę pokazania się w PlusLidze i liczymy, że się sprawdzi. Można powiedzieć, że my mamy wielkie nadzieje i on też. Porównując cenę do umiejętności, jakie prezentuje, uważam, że wykonaliśmy dobry krok. Przeanalizowaliśmy jego grę, rozmawialiśmy z poprzednikami, u których grał, i wiemy, że stać go na wiele. Włoska Serie A2 prezentuje określony poziom, a skoro tam się wyróżniał, to znaczy, że powinien sobie poradzić. Pewien przeskok oczywiście jest, ale wierzymy, że da sobie radę. Poza tym mamy w kadrze młodego Lipińskiego, którego wzięliśmy po to, aby grał i się rozwijał. Uważa, że to będzie nasza silna formacja.

Podsumowuje transfer Felipe Airtona Bandero na łamach portalu gazeta.pl, Ryszard Bosek.

Brazylijczyk jest ósmym nowym siatkarzem, który wzmocnił drużynę AZS-u przed sezonem 2015/2016. Cała kadra liczy obecnie 10 zawodników. Powoli zaczyna się, więc krystalizować skład Akademików na nadchodzące rozgrywki PlusLigi.

AZS Częstochowa 2015/2016

Rozgrywający: Rafael Redwitz, Tomasz Kowalski
Atakujący: Felipe Airton Bandero, Bartłomiej Lipiński
Przyjmujący: Rafał Szymura, Matej Patak, Stanisław Wawrzyńczyk
Środkowi: Łukasz Polański, Michał Szalacha
Libero: Adrian Stańczak