CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Byli zawodnicy Włókniarza pojadą w meczu Polska – Dania

W świąteczny (piątek 1 maja) na torze w Ostrowie Wielkopolskim rozegrany zostanie mecz towarzyszki pomiędzy reprezentacjami Polski i Danii. W składzie Duńczyków nie brakuje akcentów częstochowskich.

Częstochowskich kibiców, którzy planują wyjazd na te zawody serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy. Emocji z pewnością nie zabraknie. Nie ulega bowiem wątpliwości fakt, że do rywalizacji przystąpią dwie najlepsze aktualnie reprezentacje świata. Pomimo tego, iż jest to tylko i wyłącznie mecz towarzyski, to jego prestiż jest przeogromny. Obie ekipy mają sobie wiele do udowodnienia. Przypomnijmy, iż w sezonie 2014 podopieczni Marka Cieślaka w niezwykle dramatycznych okolicznościach przegrali z Duńczykami w Bydgoszczy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata.W kontekście tegorocznego finału, który w czerwcu odbędzie się w Vojens warto zatem “odgryźć” się rywalowi i pokonać go na własnych “śmieciach”.

W awizowanym składzie naszej reprezentacji nie ma niespodzianek. Przed ostrowską publicznością zaprezentują się najlepsi aktualnie polscy żużlowcy. Najbardziej cieszy powrót do kadry ikony polskiego speedwaya – Tomasza Golloba, który zastąpi kontuzjowanego Macieja Janowskiego. Skład uzupełnią doświadczeni – Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, “młodzi gniewni” – bracia Przemysław i Piotr Pawliccy oraz  Bartosz Zmarzlik.

O skali piątkowego wydarzenia świadczy również awizowany skład Duńczyków. O sile reprezentacji kraju Hamleta decydować mają przede wszystkim były Lew, Nicki Pedersen i Niels Kristian Iversen. Imponująco wygląda również druga linia podopiecznych Andersa Sechera, którą tworzą doskonale znani w Częstochowie – Peter Kildemand i Michael Jepsen Jensen. Awizowane zestawienie uzupełniają nieobliczalni – Bjarne Pedersen i Mikkel Michelsen.

Przypomnijmy, iż piątkowy mecz reprezentacji Polski jest już trzecim tego typu wydarzeniem na torze w Ostrowie Wielkopolskim. W ostatnich latach Biało-czerwoni mierzyli się m.in. z reprezentacjami Rosji i Australii. W obu przypadkach udowodnili swoją wyższość.

Awizowane składy:

Polska
9. Krzysztof Kasprzak
10. Bartosz Zmarzlik
11. Piotr Pawlicki
12. Przemysław Pawlicki
13. Jarosław Hampel
14. Tomasz Gollob

Dania
1. Michael Jepsen Jensen
2. Peter Kildemand
3. Nicki Pedersen
4. Bjarne Pedersen
5. Niels-Kristian Iversen
6. Mikkel Michelsen

Ceny biletów:
Ulgowe 28 zł
Normalne 35 zł
Trybuna Główna 70 zł
Początek spotkania: 18:00