CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Cuprum Lubin kolejnym rywalem AZS-u

Po pewnym zwycięstwie przed własną publicznością nad BBTS-em Bielsko-Biała w kolejnym spotkaniu częstochowskim akademikom przyjdzie rywalizować na wyjeździe z beniaminkiem ligi Cuprum Lubin. Mecz zaplanowano na najbliższą sobotę (tj. 15.11) na godzinę 18.

Częstochowianie na szczęście dla siebie i kibiców szybko otrząsnęli się po porażce w Sosnowcu z Banimeksem Będzin. W spotkaniu z drużyną prowadzoną przez trenera Piotra Gruszkę AZS prezentował dużą pewność w grze. Bardzo dobrze częstochowianie prezentowali się zwłaszcza w polu serwisowym. Z zagrywką akademików nie mogli poradzić sobie przyjmujący gości, co od razu przełożyło się także na niezłą skuteczność w bloku. Po raz kolejny bardzo dobre spotkanie rozegrał środkowy AZS-u Artur Udrys. Postawa Białorusina w środowym pojedynku została doceniona przez komisarza zawodów, który przyznał Udrysowi nagrodę MVP. Nieźle w starciu z BBTS-em wypadli również obaj przyjmujący Bartosz Janeczek i Rafał Szymura. Ten drugi mimo młodego wieku pokazał, że na boisku czuje się bardzo swobodnie. Kilku zagrań 19-letniego Szymury z meczu z Bielskiem nie powstydziłoby się wielu doświadczonych graczy. W środę w przysłowiową kratkę prezentował się Michał Kaczyński, który we wcześniejszych meczach był główną siłą ofensywną zespołu.

W sobotę graczy Marka Kardosa czeka trudna przeprawa. Cuprum Lubin to beniaminek ligi, ale skład w jakim obecnie występuje zespół prowadzony przez Rumuńskiego szkoleniowca Gheorhe`a Cretu bardzo różni się od tego, który jeszcze sezon temu występował w I lidze. W przerwie transferowej działacze beniaminka zbudowali zespół niemal od podstaw. Drużyna zdołała jednak szybko się zgrać i sprawić kilka niespodzianek w PlusLidze. Tak jak w ostatniej kolejce, w której gracze Cuprum sensacyjnie pokonali nieomylny dotąd zespół Lotosu Trefla Gdańsk. Zwycięstwo lubinian było tym bardziej imponujące, że odniesione w trzech setach i to na terenie rywala. Świetnym posunięciem działaczy okazało się zakontraktowanie Ukraińskiego środkowego Dmytro Pashytskyy`ego. Bardzo ważną rolę w zespole ogrywa również Marcel Gromadowski, który po kilkuletnich wojażach po Włoszech i Francji wrócił do kraju. Dobrze grą zespołu kieruje doświadczony rozgrywający Grzegorz Łomacz. Cuprum bardzo solidnie jak na razie prezentuje się w rozgrywkach ligowych. Po 9. kolejkach ma na swoim koncie 13 “oczek” i plasuje się na wysokiej szóstej pozycji. AZS z dorobkiem 10 punktów jest jedenasty. Układ tabeli i gra przed własną publicznością sprawia, że to gospodarze stawiani są w roli faworyta sobotniego meczu.

Cuprum Lubin
1. Łapszyński Łukasz
3. Borovnjak Ivan
4. Trommel Jeroen
5. Michalski Adam
6. Rusek Paweł
7. Gorzkiewicz Maciej
9. Pashytskyy Dmytro
10. Gromadowski Marcel
11. Kadziewicz Łukasz
13. Romać Szymon
14. Siezieniewski Paweł
17. Kryś Marcin
18. Łomacz Grzegorz

AZS Częstochowa
1. Udrys Artur
2. Marcyniak Mariusz
3. De Amo Miguel Angel
4. Zygmunt Damian
5. Napiórkowski Patryk
6. Szymura Rafał
7. Kaczyński Michał
8. Janeczek Bartosz
9. Macyra Jakub
11. Przybyła Mateusz
13. Buczek Konrad
15. Khilko Maksim
16. Herman Szymon
17. Stańczak Adrian
18. Bąkiewicz Michał