CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Czaja i Drabik wystartują w Opolskiej Gali Żużla na Lodzie

W sobotę 25 stycznia na sztucznym lodowisku Toropol w Opolu rozegrana zostanie jubileuszowa X edycja Opolskiej Gali Żużla na Lodzie. Głównym punktem imprezy będzie żużlowy Turniej Par o puchar Marszałka Województwa Opolskiego i nagrody Prezydenta Miasta Opola.

W turnieju nie zabraknie akcentów częstochowskich. Opolskiej publiczności zaprezentują się m.in. Artur Czaja i Maksym Drabik. Udział w zawodach potwierdzili również: Piotr Świderski, Sebastian Ułamek, Mateusz Kowalczyk, Wojciech Lisiecki, Marcin Sekula, Szymon Kiełbasa, Michaela Krupickova i Tomasz Bajerski.

Wzorem lat ubiegłych impreza będzie miała charakter wyłącznie charytatywny. Do tej pory podczas dziewięciu edycji udało się wesprzeć 15 chorych dzieci oraz żużlowca Rafała Wilka, który doznał ciężkiej kontuzji na torze. Teraz do wymienionej grupy dołączy trójka kolejnych cierpiących dzieci – sześcioletnia Zuzia Macheta z Gogolina dotknięta niezwykle rzadką chorobą skóry, jej rówieśnik Mikołaj Kowalów z Opola, który urodził się z poważną wadą rozwoju mózgu oraz jednoroczna Julia Bonk, córeczka sztangisty Bartłomieja Bonka, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu i obecnie przechodzi kosztowną rehabilitację z innowacyjną terapią komórkami macierzystymi. Pomoc otrzymają także dwie instytucje pracujące z dziećmi – Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie oraz Fundacja Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Tradycyjnie imprezie towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Przed turniejem żużlowym rozegrane zostaną dwa miniturnieje, na motocyklach crossowych i na quadach. W tym drugim udział wezmą m.in. zawodnicy Quad Speedway Częstochowa, na czele z Łukaszem Eliaszem i jego ojcem Romanem – mistrzami Polski w enduro i w cross-country. Swoje umiejętności zaprezentują również kartingowcy i kierowcy samochodów rajdowych.

X OPOLSKA GALA ŻUŻLA NA LODZIE
miejsce: Sztuczne Lodowisko ”Toropol” w Opolu, ul. Barlickiego 13
początek: g. 18:00
czas trwania imprezy: ok. 150 min.
cena biletu: 30 zł