CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Czarni Radom kolejnym rywalem akademików

Rozgrywki PlusLigi nabierają tempa, już w najbliższą sobotę (tj. 18.10) zostanie rozegrana 4. kolejka spotkań. W Częstochowie w hali widowiskowo sportowej na Zawodziu miejscowy AZS zagra z Cerrad Czarnymi Radom. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.

Częstochowski AZS wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tegorocznym sezonie ligowym. Po niezłym spotkaniu w 2. kolejce, gdy to podopieczni trenera Marka Kardosa ulegli w Jastrzębiu, ale dopiero po tie breaku i wywalczyli 1 punkt, wydawało się że w kolejnym meczu częstochowianie pokuszą się o pierwsze zwycięstwo. Tym bardziej że rywalem akademików była drużyna Politechniki Warszawskiej, która na papierze wydawała się być w zasięgu AZS-u. Niestety warszawianie w środowym spotkaniu udowodnili, że dwa wcześniejsze zwycięstwa nie były dziełem przypadku. Politechnika nie pozostawiła złudzeń i pewnie bo 3:0 pokonała AZS Częstochowa. Kluczem do sukcesu drużyny Jakuba Bednaruka była mniejsza ilość popełnionych błędów i wyraźny lider na boisku, którym był w Politechnice Michał Filip. Częstochowianie podobnie jak w spotkaniu z ZAKSĄ popełnili za dużo błędów zwłaszcza w polu serwisowym. Poniżej oczekiwań wypadli również skrzydłowi Michał Kaczyński i Bartosz Janeczek. Wystarczy dodać, że najlepiej punktującym siatkarzem AZS-u był środkowy Artur Udrys, co w przypadku graczy występujących na tej pozycji zdarza się niezwykle rzadko. Sporo do życzenia pozostawiało również przyjęcie zagrywki rywala. Co poniekąd przełożyło się na skuteczność w ataku.

W Warszawie podopieczni trenera Marka Kardosa zaprezentowali się słabo. Chcąc powalczyć o korzystny rezultat z dużo wyżej notowanym rywalem z Radomia gracze z Częstochowy muszą zagrać o wiele lepiej niż w stolicy. Cerrad Czarni to drużyna która rok temu debiutując na parkietach PlusLigi była największą sensacją rozgrywek. Przed trwającym sezonem w drużynie dowodzonej przez trenera Roberta Prygla doszło do paru przetasować w składzie. Z drużyną pożegnał się m.in Holenderski atakujący Wytze Kooistra. W jego miejsce działacze z Radomia zakontraktowali Fina Mikko Oivanena. W składzie Czarnych pozostali natomiast Bartłomiej Bołądź, Jakub Wachnik, Adam Kowalski czy brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata Niemiec Dirk Westphal. W Radomiu występuje jeszcze jeden siatkarz z trzeciej drużyny ostatniego mundialu, rozgrywający Lucas Kampa. Nową twarzą w zespole jest również doświadczony środkowy Daniel Pliński.

Cerrad Czarni sezon 2014/2015 rozpoczęli imponująco. W dwóch pierwszych spotkaniach dwukrotnie wygrywali 3:0. Pierwsze sety, a w efekcie całe spotkanie radomianie przegrali dopiero w środę, gdy to we własnej hali ulegli 2:3 drużynie Lotos Trefla Gdańsk. Po 3. kolejkach rozgrywek zespół z Radomia z dorobkiem 7 punktów zajmuje wysokie czwarte miejsce w ligowej tabeli. AZS Częstochowa z 1 “oczkiem” wywalczonym w Jastrzębiu plasuje się obecnie na trzynastej pozycji. Personalia obu drużyn, a także aktualna sytuacja w tabeli nie pozostawia żadnych złudzeń. Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania będą goście z Radomia.

AZS Częstochowa
1. Udrys Artur
2. Marcyniak Mariusz
3. De Amo Miguel Angel
4. Zygmunt Damian
5. Napiórkowski Patryk
6. Szymura Rafał
7. Kaczyński Michał
8. Janeczek Bartosz
9. Macyra Jakub
11. Przybyła Mateusz
13. Buczek Konrad
15. Khilko Maksim
16. Herman Szymon
17. Stańczak Adrian
18. Bąkiewicz Michał

Cerrad Czarni Radom
1. Bołądź Bartłomiej
2. Ostrowski Michał
3. Grobelny Igor
4. Pliński Daniel
5. Grzechnik Bartłomiej
6. Żaliński Wojciech
7. Wachnik Jakub
8. Westphal Dirk
9. Kowalski Adam
10. Kampa Lucas
12. Ratajczak Jacek
13. Kędzierski Michał
14. Gutkowski Kamil
15. Oivanen Mikko