CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Czarny wtorek dla AZS-u. Akademicy bez licencji na grę w Krispol 1. lidze

Czarny wtorek dla AZS-u. Akademicy bez licencji na grę w Krispol 1. lidze

To co od dłuższego czasu wydawało się nieuniknione, we wtorek 24 września stało się faktem. AZS Częstochowa mimo odwołania od pierwotnej decyzji, nie otrzymał licencji na grę w rozgrywkach Krispol 1. ligi w sezonie 2019/2020. To z pewnością niezwykle smutna wiadomość dla wszystkich sympatyków siatkówki w naszym mieście, ale również w całej Polsce. AZS Częstochowa to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów, który przez ponad 20 lat reprezentował nasz kraj w rozgrywkach europejskich. We wtorek 24 września 2019 zakończyła się zatem pewna epoka.

O problemach AZS-u powszechnie wiadomo było od kilkunastu miesięcy. Mimo pozasportowych perturbacji, Akademicy po degradacji z PlusLigi już w pierwszym sezonie na zapleczu sięgnęli po mistrzostwo I ligi. Niestety kłopoty finansowe klubu tylko się nawarstwiały. W minionych rozgrywkach częstochowianie przysłowiowym rzutem na taśmę obronili I ligę, wygrywając play-out z Mickiewiczem Kluczbork. Niestety kolejnej walki o przetrwania między ligową przerwą tym razem nie udało się wygrać. We wtorek 24 września Sąd Odwoławczy przy PZPS negatywnie rozpatrzył odwołanie klubu w sprawie przyznania licencję na grę w Krispol 1. lidze. Miejsce Akademików w tegorocznych rozgrywkach zajmie SPS Chrobry Głogów.

Poniżej pełna treść komunikatu

Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej rozpatrzył dziś sprawę z odwołania Klubu AZS Częstochowa SA w przedmiocie odmowy licencji klubowej na sezon 2019/2020.

Sąd utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję, to znaczy podtrzymał stanowisko Komisji Licencyjnej o odmowie przyznania KS AZS Częstochowa SA licencji klubowej na sezon 2019/2020.

Z kolei Prezydium Zarządu Polskiego Piłki Siatkowej rozpatrywało wnioski: Polskiej Ligi Siatkówki, STS Olimpia Sulęcin i SPS Chrobry Głogów w przedmiocie dookooptowania do rozgrywek KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn jednego klubu.

W świetle decyzji Sądu Odwoławczego przy Polskim Związku Piłki Siatkowej z  24 września 2019 roku, o utrzymaniu w mocy decyzji o odmowie wydania licencji klubowej na sezon 2019/2020 Klubowi Sportowemu AZS Częstochowa Sportowa Spółka Akcyjna, postanowiło dokooptować do składu  Krispol 1. Ligi w sezonie 2019/2020 zespół SPS Chrobry Głogów.