CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Częstochowsko-toruńska wymiana?

Wszystko wskazuje na to, że w zbliżającym się wielkimi krokami okresie transferowym dojdzie do dwóch bardzo kontrowersyjnych transferów. Kontrakt na starty w sezonie 2018 w barwach drużyny Get Well Toruń podpisać ma jeden z liderów Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa Rune Holta, natomiast w odwrotnym kierunku najprawdopodobniej podąży wychowanek Aniołów Adrian Miedziński.

Tajemnicą poliszynela jest, że zarówno Holta w Toruniu jak i Miedziński w Częstochowie nie należą do ulubieńców miejscowych fanów. Sympatycy obu drużyny z taką koleją rzeczy będą musieli się jednak pogodzić, bo transfery tej dwójki wydają się być przesądzone.

Wiadomość o odejściu z Włókniarza Rune Holty spadła na częstochowskich kibiców jak grom z jasnego nieba w ubiegłym tygodniu. Holta po świetnym sezonie, gdzie niejednokrotnie przechylał szalę zwycięstwa na korzyść częstochowskiej drużyn i był jednym z ojców sukcesu jakim było zajęcie piątego miejsca, oczekiwał podwyżki. I taką też miał dostać. Norweg z polskim obywatelstwem miał przystać na warunki oferowane przez prezesa Michała Świącika. Ofertę Włókniarza przebił jednak największy przegrany minionego sezonu Get Well Toruń i to dla tej drużyny Rune Holta ma zdobywać punkty w sezonie 2018. W tej sytuacji Włókniarz, który wczoraj ogłosił że nowym zawodnikiem Lwów zostanie Tobiasz Musielak musiał zacząć się rozglądać za nowym krajowym seniorem. Początkowo działacze próbowali namówić do współpracy Grzegorza Zengotę, ale ten najpewniej wybierze macierzysty klub z Zielonej Góry. W tej sytuacji podjęto negocjację z Adrianem Miedzińskim. Wszystko wskazuje na to, że obie strony doszły do porozumienia i to właśnie wychowanek Apatora będzie tworzył z Tobiaszem Musielakiem krajowy duet seniorów w sezonie 2018.

Przypomnijmy, że wcześniej warunki nowych umów ustalili Matej Zagar, Andreas Jonsson i Leon Madsen. Formację młodzieżową mają tworzyć wychowankowie z Michałem Gruchalskim na czele. Kadra Włókniarza wydaje się być zatem wykrystalizowana. Działacze Lwów muszą rozejrzeć się jeszcze za zawodnikiem rezerwowym, gdyż według najnowszych regulacji od przyszłego roku wracają do składów meczowych numery 8 i 16, które zająć mają zawodnicy dowolnej narodowości do 23 lat. Nie wiadomo jeszcze czy w sezonie 2018 w dalszym ciągu szkoleniowcem zespołu będzie Lech Kędziora.

Okres transfery oficjalnie otwiera się za tydzień tj. 1 listopada. Dopiero od tej daty klubu mogą oficjalnie podpisywać kontrakty z zawodnikami.