CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Czwarte podejście – zapowiedź meczu Eko-Dir Włókniarz – Stal Betad Leasing

W sobotę (13 sierpnia) odrobione zostaną zaległości 9. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Mecz Eko-Dir Włókniarza Częstochowa ze Stalą BETAD Leasing Rzeszów rozpocznie się o godzinie 16.00.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie w rozegraniu tego spotkania. Meteorolodzy nie przewidują opadów deszczu, dlatego z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że tym razem obejdzie się bez przykrych niespodzianek.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że sobotnia potyczka będzie miała duży wymiar gatunkowy. Emocjonalny aspekt tego spotkania ostudziła jednak piątkowa porażka “Żurawi” w Krakowie. Podopieczni Janusza Ślączki polegli z Wandą, a to oznacza, że żużlowcy Stali przekreślili swoje szanse na udział w finale Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Rzeszowianie przystąpią zatem do meczu z Włókniarzem bez większej presji.

Brak presji nie oznacza sytuacji, w której nasi goście oddają mecz bez walki. Rzeszowianie zrobią wszystko, żeby sprawić niespodziankę na torze przy ul. Olsztyńskiej. Oliwy do ognia dolewają wydarzenia, jakie mały miejsce podczas starcia obu ekip w Rzeszowie. Włókniarze zgłaszali wówczas zastrzeżenia odnośnie stanu rzeszowskiego toru, co z wiadomych względów nie podobało się trenerowi Ślączce.

Odpowiedzią na pretensje Włókniarza ma być wygrana w Częstochowie? Awizowany skład Stali zdaje się potwierdzać ambitny cel przyjezdnych. Rzeszowianie w Częstochowie stawią się bowiem w swoim najmocniejszym zestawieniu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim powrót do zespołu doświadczonego Scotta Nichollsa. Siła “Żurawi” ma się również opierać na trzech polskich zawodnikach: Karolu Baranie, Macieju Kuciapie i Dawidzie Lamparcie. Sporym zagrożeniem dla częstochowskich żużlowców może być również nieobliczalny Nicklas Porsing. Największą niewiadomą pozostaje obsada formacji juniorskiej. Siła tej formacji wzrośnie, jeżeli w składzie pojawi się Rafał Karczmarz (gość).

Częstochowianie zdają sobie doskonale sprawę z wagi tego spotkania, dlatego o lekceważeniu rywala mowy być nie może. Włókniarz chcąc pozostać w grze o finał ligi, musi ten mecz wygrać za trzy punkty. Odrobienie 10-punktowej straty z pierwszego meczu jest jak najbardziej w zasięgu naszego zespołu. W jego celu ma pomóc m. in. powracający do drużyny Thomas H. Jonasson.

Kibice “Lwów” liczą wprawdzie na dobry występ Szweda, ale to nie on ma być motorem napędowym częstochowskiej ekipy. W talii Józefa Kafla i Michała Finfy kluczowe role mają odegrać Sebastian Ułamek, Daniel Jeleniewski, Nicolai Klindt i Hubert Łęgowik. Sztab szkoleniowy Włókniarza liczy również na doświadczenie Rafała Trojanowskiego. Ten ostatni zajmie miejsce Artura Czai.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
9. Sebastian Ułamek
10. Rafał Trojanowski
11. Nicolai Klindt
12. Tomas Jonasson
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis
15.

Stal BETAD Leasing Rzeszów:
1. Karol Baran
2. Nicklas Porsing
3. Maciej Kuciapa
4. Scott Nicholls
5. Dawid Lampart
6. Patryk Wojdyło
7.