CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Czy AZS zakończy rok zwycięstwem?

Ostatnim w 2014 roku meczem dla siatkarzy AZS-u Częstochowa będzie wyjazdowy pojedynek z Cerradem Czarnymi Radom. Czy podopieczni trenera Marka Kardosa po czarnej serii siedmiu porażek z rzędu zakończą rok zwycięstwem? Zadanie będzie trudne, gdyż radomianie równie mocno potrzebują ligowych punktów. Początek meczu w niedzielę (tj. 28.12) o godzinie 17.

To właśnie od spotkania z Czarnymi w pierwszej rundzie fazy zasadniczej AZS Częstochowa rozpoczął niezłą serię i sukcesywnie powiększał swój dorobek punktowy. Po wspomnianym meczu z Cerradem w hali na Zawodziu później drużyna Kardosa pokonała w Kielcach tamtejszy Effector oraz u siebie BBTS Bielsko-Białą. W kolejnych tygodniach gra akademików kompletnie się posypała. Widząc niemoc drużyny działacze postanowili wzmocnić kadrę. I tak do Częstochowy trafili dwaj przyjmujący Paweł Pietkiewicz i Guilllaume Samica. Małe przełamanie przyszło w ostatnim pojedynku z Politechniką Warszawską. Częstochowianie zdobyli pierwszy od dawna ligowy punkt. Po spotkaniu mogli jednak czuć duży niedosyt. Gdyby zespół nie popełnił prostych błędów w końcówce drugiej partii spotkanie mogło skończyć się zwycięstwem AZS-u 3:1, a to pozwoliłoby gospodarzom dopisać do ligowego dorobku nie jeden, a trzy duże punkty.

Stało się jednak inaczej i przełamania częstochowianie będą musieli szukać w wyjazdowym spotkaniu z Czarnymi Radom. Pokonać zespół Roberta Prygla będzie jednak bardzo trudno. Cerrad to drużyna złożona z niezłych graczy, mająca w swoim składzie m.in. dwóch reprezentantów Niemiec Lucasa Kampę i Dirka Westhpala. Atutem gospodarzy będzie również specyficzna hala i żywiołowo reagująca publiczność. Akademicy nie są jednak bez szans w starciu z Radomiem. Czarni rozczarowują w tym sezonie. Zespół prezentuje się w kratkę i po 16. kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli, co jest wynikiem poniżej oczekiwań. Drużyna, która miała walczyć o 5-6 miejsce w tabeli na razie musi skoncentrować się na walce o awans do fazy play off. Dlatego w starciu z AZS-em nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Presja na wynik może trochę “usztywnić” graczy Cerradu. Tym bardziej że w ostatnich spotkaniach drużyny prezentowała się słabo. W miniony weekend zespół Roberta Prygla gładko poległ w Gdańsku, natomiast kolejkę wcześniej dopiero po tie breaku wywiózł zwycięstwo z Sosnowca w starciu z Banimeksem Będzin.

Cerrad Czarni Radom
1. Bołądź Bartłomiej
2. Ostrowski Michał
3. Grobelny Igor
4. Pliński Daniel
5. Grzechnik Bartłomiej
6. Żaliński Wojciech
7. Wachnik Jakub
8. Westphal Dirk
9. Kowalski Adam
10. Kampa Lucas
12. Ratajczak Jacek
13. Kędzierski Michał
14. Gutkowski Kamil
15. Oivanen Mikko

AZS Częstochowa
1. Udrys Artur
2. Marcyniak Mariusz
3. De Amo Miguel Angel
4. Zygmunt Damian
5. Napiórkowski Patryk
6. Szymura Rafał
7. Kaczyński Michał
8. Janeczek Bartosz
9. Macyra Jakub
10. Samica Guillaume
11. Przybyła Mateusz
13. Buczek Konrad
15. Khilko Maksim
16. Herman Szymon
17. Stańczak Adrian
18. Pietkiewicz Paweł