CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Daniel Jeleniewski wraca do Lublina

Po rocznym pobycie w Częstochowie Daniel Jeleniewski żegna się z drużyną Włókniarza. Wychowanek LKŻ-etu Lublin wraca do swojego macierzystego miasta i w sezonie 2017 będzie zdobywał punkty dla KM-u Cross Lublin. Klub z województwa lubelskiego wraca na żużlową mapę po rocznej przerwie. W nowym sezonie ekipa Koziołków będzie rywalizowała w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej.

Daniel Jeleniewski do Włókniarza trafił przed sezonem 2016 z GKM-u Grudziądz na zasadzie wypożyczenia. Były żużlowiec Sparty Wrocław był jednym z liderów drużyny Józefa Kafla kończąc rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej ze średnią 1,888. Był to drugi po Sebastianie Ułamku wynik w drużynie i 26. w rozgrywkach Nice PLŻ.

Jeleniewski to siódmy żużlowiec, który po minionym sezonie pożegnał się z drużyną Włókniarza Częstochowa. Wcześniej z klubem rozstali się Rafał Trojanowski (zakończenie kariery), Tomas H.Jonasson (Stal Gorzów), Jacob Thorssell (Falubaz Zielona Góra) i Artur Czaja (Unia Tarnów). Na zmianę barw klubowych zdecydowali się również Hubert Łęgowik (najprawdopodobniej Wybrzeże Gdańsk) i Mateusz Borowicz (Ostrów lub Poznań).

SportoweFakty.wp.pl