CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Dawid Murek: Serce zabiło znacznie mocniej

Przy okazji piątkowego spotkania 22. kolejki siatkarskiej PlusLigi pomiędzy AZS-em, a Łuczniczką Bydgoszcz do Częstochowy ponownie zawitał siatkarz uznawany za żywą legendę klubu, Dawid Murek. Był to pierwszy występ doświadczonego przyjmującego przed częstochowską publicznością od czasu niechlubnego rozstania klubu z zawodnikiem w połowie 2014 roku.

Mimo nieporozumień do jakich doszło na linii zawodnik – klub o swoim idolu nie zapomnieli częstochowscy fani. Najwierniejsi sympatycy z sektora C3 przygotowali transparent “Dawid Murek dziękujemy”, a przed w trakcie i po spotkaniu skandowali nazwisko wybitnego siatkarza. Mocno zaskoczony tak pozytywnym przyjęciem przez kibiców był sam zainteresowany.

Cały czas w głowie miałem to, co kibice zrobili na początku meczu i sposób w jaki mnie przywitali. To były bardzo pozytywne emocje. Nie ukrywam, że serce zabiło znacznie mocniej. Nie spodziewałem się takiego przyjęcia ze strony kibiców. To była bardzo fajna niespodzianka. Trudno nawet opisać słowami, co czuje się, kiedy kibice skandują twoje imię i nazwisko. Bardzo wszystkim dziękuję za takie wsparcie w Częstochowie.

Dawid Murek występował w AZS-ie Częstochowa łącznie przez 10 sezonów. Po raz pierwszy biało-zieloną koszulkę przywdział w 1996 roku, zaś po raz ostatni w 2014. W czasie występów w Częstochowie zdobył z drużyną dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski oraz Puchar Challenge. W miniony piątek pod koniec trzeciej partii po raz pierwszy po blisko dwuletniej przerwie zaprezentował swoje umiejętności przed częstochowską publicznością.

W końcówce trzeciego seta trener Piotr Makowski pozwolił mi wejść na boisko na kilka akcji. Muszę go zapytać, czy naprawdę była taka konieczność, abym wchodził na parkiet, czy po prostu chciał, abym po takim przyjęciu przez kibiców miał okazję przed nimi się zaprezentować, chociaż przez te dwie, trzy akcje.

PlusLiga.pl