CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Dawid Murek zagra jednak jako przyjmujący?

Dawid Murek zagra jednak jako przyjmujący?

Justyna Jaworska

Dawid Murek był jednym z pierwszych siatkarzy, który zdecydował się parafować kontrakt z AZS-em Częstochowa. Były reprezentant Polski umowę z aktualnym mistrzem I ligi podpisał już pod koniec czerwca. Wtedy został przedstawiony jako nowy libero zespołu. Niewykluczone jednak, że żywa legenda AZS-u wystąpi w nadchodzącym sezonie jako przyjmujący.

To efekt zawirowań które towarzyszyły klubowi w ostatnich tygodniach. AZS jako ostatni klub dostał licencję na grę w lidze, jako ostatni rozpoczął przygotowania do nowego sezonu i jako ostatni budował kadrę na zbliżające się rozgrywki. A dokładniej mówiąc ciągle buduje. Bowiem mimo, że do startu sezonu zostały już tylko dwa tygodnie, kadra drużyny ciągle nie jest kompletna. Brakuje m.in czwartego przyjmującego. Nie jest wykluczone, że miejsce to zajmie właśnie Dawid Murek. Co więcej w ostatnich meczach kontrolnych były gracz włoskiej Modeny regularnie gra na przyjęciu.

Wydaje się to całkiem racjonalne rozwiązanie, choć Murek w tym roku skończył 41 lat to jednak może dać drużynie bardzo wiele jako skrzydłowy. Rynek transferowy o tej porze jest już bardzo przetrzebiony i znalezienie zawodnika, który wniósłby sportową jakość do zespołu jest praktycznie niemożliwe. A przecież z obecnych przyjmujących tylko Sławomir Stolc w ubiegłym sezonie grywał regularnie w rozgrywkach I ligi. Hubert Mańko był niemal żelaznym rezerwowym, a nowy nabytek Akademików Patryk Walczak występował w drugiej lidze.

Scenariusz zakładający przestawienie Dawida Murka na pozycję przyjmującego jest o tyle bardziej prawdopodobny, że od kilku tygodni z drużyną trenuje również Jakub Bik. 26-letni siatkarz występuje na pozycji libero i jest doskonale znany częstochowskiej publiczności. Bik był zawodnikiem AZS-u w latach 2011-2016 z roczną przerwą w sezonie 2014/2015 kiedy to był graczem AZS-u Olsztyn. Potem przeniósł się do AZS-u AGH Kraków, a w ubiegłym sezonie jego kariera znalazła się na dużym zakręcie, gdyż nie znalazł żadnego klubu. Teraz wrócił do treningów i przygotowuje się do sezonu pod okiem trenera Sinana Tanika. Wiele wskazuje na to, że to właśnie Jakub Bik wraz z Piotrem Machetą obsadzą pozycję libero w AZS-ie w sezonie 2018/2019.