CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

De Amo i Marcyniak w nowych klubach

Wyjaśniła się przyszłość kolejnych dwóch siatkarzy, z którymi w trwającym okresie transferowym pożegnał się AZS Częstochowa. 23-letni środkowy bloku Mariusz Marcyniak w sezonie 2015/2016 będzie zawodnikiem PGE Skry Bełchatów, z kolei 30-letni rozgrywający Miguel Angel De Amo wrócił do ojczyzny i będzie występował w barwach hiszpańskiej Unicaja Almeria.

Hiszpański rozgrywający do Częstochowy trafił przed startem zakończonego sezonu ze słowackiego Chemes Humenne z którym zdobył mistrzostwo kraju. Początek w wykonaniu De Amo był naprawdę obiecujący. Z tygodnia na tydzień postawa Hiszpana była coraz słabsza i w przekroju całego sezonu należy stwierdzić że nie był to udany transfer.

Mariusz Marcyniak w AZS-ie spędził trzy sezon. Najwięcej okazji do gry miał w pierwszym roku pobytu w Częstochowie. W dwóch kolejnych był niemal żelaznym rezerwowym, a pod koniec minionych rozgrywek stracił nawet miejsce w meczowej dwunastce.

Przypomnijmy, że AZS po nieudanym sezonie 2014/2015 oprócz Miguela Angela De Amo i Mariusza Marcyniaka zrezygnował również m.in z pozostałych graczy występujących na tych pozycjach. Na razie jedynym rozgrywający zespołu na nowy sezon jest pozyskany w tym tygodniu Tomasz Kowalski. Jeśli chodzi o obsadę miejsc dla środkowych to zajmuje je również jeden gracz, a jest nim Łukasz Polański.

W kuluarach mówi się, że kolejnymi środkowymi AZS-u mogą zostać Michał Szalacha z pierwszoligowego AZS-u AGH Kraków oraz Bartosz Buniak z bielskiego BBTS-u. Często w kontekście gry w Częstochowie wymienia się również Brazylijczyka o francuskim obywatelstwie, rozgrywającego Rafaela Redwitza.

Na chwilę obecną kadra AZS-u na sezon 2015/2016 liczy siedmiu zawodników, oprócz wspomnianych wcześniej Łukasza Polańskiego i Tomasza Kowalskiego w biało-zielonych barwach na pewno zagrają również Bartłomiej Lipiński, Stanisław Wawrzyńczyk oraz trójka zawodników, która występowała w AZS-ie w sezonie 2014/2015, a więc Rafał Szymura, Adrian Stańczak i Bartosz Janeczek.