CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Dla kogo pierwsze punkty? Zapowiedź meczu KantorOnline Włókniarz – SPAR Falubaz

W świąteczny poniedziałek (tj. 21.04) żużlowcy KantorOnline Włókniarza Częstochowa zainaugurują na własnym torze sezon 2014. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Żyto i menadżera Jarosława Dymka będzie aktualny Drużynowy Mistrz Polski, drużyna SPAR Falubazu Zielona Góra. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:30.

Poniedziałkowe spotkanie będzie dla obu drużyn szansą na wywalczenie pierwszych ligowych punktów. Przed tygodniem zielonogórzanie niespodziewanie przegrali przed własną publicznością z Grupą Azoty Unią Tarnów 43:47. Włókniarz jeździł w Lesznie i startując bez Grigorija Łaguty i Michaela Jepsena Jensena przegrał z Unią 38:52. Mimo wysokiej porażki Lwy pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Szczególnie podobać się mogła jazda Grzegorza Walaska i debiutującego w rozgrywkach Enea Ekstraligi Duńczyka Petera Kildemanda.

KantorOnline Włókniarz w meczu ze SPAR Falubazem ponownie będzie musiał radzić sobie bez swojego lidera i kapitana Grigorija Łaguty. Jeszcze kilka dni temu wydawało się że sztab szkoleniowy Włókniarza podobnie jak w Lesznie za popularnego Griszę zastosuję zastępstwo zawodnika. Kilkadziesiąt godzin przed meczem nie jest to już takie pewne. Po piątkowym treningu miejsce w składzie wywalczył sobie bowiem Rafał Szombierski. “Zetzetka” za Łagutę uzależniona więc będzie od samopoczucia Rune Holty i Michaela Jepsena Jensena. Obaj zawodnicy są poobijani. Holta po meczu w Lesznie, Jensen po upadku w przedsezonowym sparingu ze Spartą Wrocław. Ich start w poniedziałkowym pojedynku będzie ważył się do ostatnich minut przed startem do pierwszego biegu.

Wobec kadrowych problemów gospodarzy faworytem meczu będą goście z Zielonej Góry. Mistrzowie Polski są jednym z głównych pretendentów do wywalczenia złotych medali również i w tym sezonie. Po zaskakującej porażce z Unią Tarnów na własnym torze podopieczni Rafał Doburckiego w Częstochowie będą chcieli się zrehabilitować. Zielonogórzanom w uzyskaniu korzystnego wyniku na SGP Arenie pomóc ma Szwed Andreas Jonsson. Uczestnika cyklu Grand Prix zabrakło w inauguracyjnym meczu z Unią i zdaniem wielu była to jednak z głównych przyczyn porażki mistrzów Polski. Dodatkowym atutem Jonssona jest dobra znajomość częstochowskiego owalu. Oprócz zawsze skutecznego na torze przy ulicy Olsztyńskiej Jonssona pierwsze skrzypce w zespole Falubazu powinni odgrywać Jarosław Hampel i Piotr Protasiewicz.

Awizowane składy:
SPAR Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Andreas Jonsson
3. Piotr Protasiewicz
4. Aleksandr Łoktajew
5. Jarosław Hampel
6. Adam Strzelec
7. Kamil Adamczewski

KantorOnline Włókniarz Częstochowa:
9. Rune Holta
10. Grigorij Łaguta
11. Peter Kildemand
12. Michael Jepsen Jensen
13. Grzegorz Walasek
14. Rafał Malczewski

Początek zawodów: 16.30