CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
DMPJ: Bocar Włókniarz wygrywa w Lublinie

DMPJ: Bocar Włókniarz wygrywa w Lublinie

speedwayekstraliga.pl | Marcin Karczewski

W poniedziałkowe popołudnie (13 września) w Lublinie rozegrano zaległą 1. rundę finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zwycięstwo w tych zawodach przypadło ekipie Bocar Włókniarza Częstochowa, która o jeden punkt wyprzedziła miejscowy Motor. Podium uzupełnili młodzi żużlowcy Lokomotivu Daugavpils.

Wyniki:

I Bocar Włókniarz Częstochowa – 40 pkt.
1. Jakub Miśkowiak – 14 (3,2,3,3,3)
2. Mateusz Świdnicki – 13 (3,3,3,2,2)
3. Franciszek Karczewski – 4 (0,0,0,2,2)
4. Bartłomiej Kowalski – 9 (2,1,3,1,2)

II Motor Lublin – 39 pkt.
1. Wiktor Lampart – 10 (3,1,3,d,3)
2. Mateusz Cierniak – 13 (3,3,2,3,2)
3. Jan Młynarski – 3 (0,2,0,w,1)
4. Wiktor Przyjemski – 13 (2,3,2,3,3)

III Lokomotiv Jauniba Daugavpils – 22 pkt.
1. Daniił Kołodinski – 8 (1,2,2,2,1)
2. Ernest Matjuszonok – 5 (1,3,0,0,1)
3. Artiom Juhno – 1 (1,0,0,0,0)
4. Francis Gusts – 8 (1,1,2,3,1)

IV Arged Malesa Ostrów – 18 pkt.
1. Jakub Poczta – 5 (0,1,1,t,3)
2. Sebastian Szostak – 4 (2,0,1,1,0)
3. Mateusz Dul – 2 (0,0,1,1,0)
4. Jakub Krawczyk – 7 (2,2,1,2,d

Bieg po biegu:
1. (69,74) Świdnicki, Przyjemski, Gusts, Poczta – (2:0:1:3)
2. (68,97) Miśkowiak, Szostak, Juhno, Młynarski – (2:2:2:6)
3. (69,47) Cierniak, Krawczyk, Kołodinski, Karczewski – (5:4:3:6)
4. (69,44) Lampart, Kowalski, Matjuszonok, Dul – (8:4:4:8)
5. (67,81) Przyjemski, Kołodinski, Kowalski, Szostak – (11:4:6:9)
6. (69,65) Matjuszonok, Młynarski, Poczta, Karczewski – (13:5:9:9)
7. (69,00) Cierniak, Miśkowiak, Gusts, Dul – (16:5:10:11)
8. (69,16) Świdnicki, Krawczyk, Lampart, Juhno – (17:7:10:14)
9. (68,18) Miśkowiak, Przyjemski, Krawczyk, Matjuszonok – (19:8:10:17)
10. (69,09) Świdnicki, Kołodinski, Dul, Młynarski – (19:9:12:20)
11. (68,97) Kowalski, Cierniak, Poczta, Juhno – (21:10:12:23)
12. (68,69) Lampart, Gusts, Szostak, Karczewski – (24:11:14:23)
13. (68,16) Gusts, Krawczyk, Kowalski, Młynarski (w) – (24:13:17:24)
14. (68,13) Przyjemski, Karczewski, Dul, Juhno – (27:14:17:26)
15. (68,75) Cierniak, Świdnicki, Szostak, Matjuszonok – (30:15:17:28)
16. (68,41) Miśkowiak, Kołodinski, Lampart (d2), Poczta (t) – (30:15:19:31)
17. (68,94) Poczta, Karczewski, Młynarski, Juhno – (31:18:19:33)
18. (68,06) Lampart, Kowalski, Matjuszonok, Dul – (34:18:20:35)
19. (68,81) Przyjemski, Świdnicki, Kołodinski, Szostak – (37:18:21:37)
20. (68,44) Miśkowiak, Cierniak, Gusts, Krawczyk (d) – (39:18:22:40)

źródło: sportowefakty.wp.pl