CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
DMPJ: Bocar Włókniarz wygrywa w Ostrowie

DMPJ: Bocar Włókniarz wygrywa w Ostrowie

speedwayekstraliga.pl | Patryk Kowalski

We wtorkowe popołudnie (7 września) na torze w Ostrowie Wielkopolskim rozegrano 3. finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem młodzieżowców Bocar Włókniarza Częstochowa. Na drugim stopniu podium uplasowali się zawodnicy Motoru Lublin, a na trzecim ekipa miejscowej Arged Malesy.

Wyniki:

I. Bocar Włókniarz Częstochowa – 43 pkt.
1. Jakub Miśkowiak – 16 (2,3,3,2,3,3)
2. Mateusz Świdnicki – 15 (3,3,1,3,3,2)
3. Franciszek Karczewski – 12 (1,2,2,3,2,2)
4. Bartłomiej Kowalski – zastępstwo zawodnika

II. Motor Lublin – 34 pkt.
1. Wiktor Lampart – 11 (1,2,3,2,3)
2. Mateusz Cierniak – 12 (3,2,2,2,3)
3. Jan Młynarski – 1 (0,t,0,d,1)
4. Wiktor Przyjemski – 10 (3,3,2,2,0)

III. Arged Malesa Ostrów – 28 pkt.
1. Sebastian Szostak – 9 (2,0,3,1,3,d)
2. Kacper Grzelak – zastępstwo zawodnika
3. Jakub Poczta – 8 (2,1,3,1,w,1)
4. Jakub Krawczyk – 11 (1,2,1,3,3,1)

IV. Lokomotiv Jauniba Daugavpils – 10 pkt.
1. Artiom Juhno – 3 (0,2,0,0,1)
2. Daniił Kołodinski – 5 (0,1,1,1,2)
3. Ricards Ansviesulis – 2 (1,0,w,1,w)
4. Ernest Matjuszonok – 0 (0,t,0,w,0)

Bieg po biegu:
1. (70,85) Przyjemski, Miśkowiak, Krawczyk, Matjuszonok – (0:2:3:1)
2. (70,86) Świdnicki, Szostak, Ansviesulis, Młynarski – (1:5:3:3)
3. (69,53) Miśkowiak, Poczta, Lampart, Kołodinski – (1:8:4:5)
4. (69,66) Cierniak, Krawczyk, Karczewski, Juhno – (1:9:7:7)
5. (68,77) Świdnicki, Lampart, Krawczyk, Matjuszonok (t) – (1:12:9:8)
6. (66,87) Miśkowiak, Cierniak, Poczta, Ansviesulis – (1:15:11:9)
7. (67,74) Przyjemski, Karczewski, Kołodinski, Szostak – (2:17:14:9)
8. (67,63) Poczta, Juhno, Młynarski (t) – (4:17:14:12)
9. (67,31) Szostak, Cierniak, Świdnicki, Matjuszonok – (4:18:16:15)
10. (67,09) Lampart, Karczewski, Ansviesulis (w) – (4:20:19:15)
11. (65,60) Krawczyk, Miśkowiak, Kołodinski, Młynarski – (5:22:19:18)
12. (66,27) Świdnicki, Przyjemski, Poczta, Juhno – (5:25:21:19)
13. (67,14) Krawczyk, Przyjemski, Ansviesulis – (6:25:23:22)
14. (67,67) Karczewski, Matjuszonok (w/2min), Młynarski (d/2), Poczta (w/u) – (6:28:23:22)
15. (65,85) Świdnicki, Cierniak, Kołodinski – (7:31:25:22)
16. (66,09) Miśkowiak, Lampart, Szostak, Juhno – (7:34:27:23)
17. (65,87) Szostak, Karczewski, Młynarski, Matjuszonok – (7:36:28:26)
18. (66,39) Lampart, Karczewski, Juhno, Szostak (d) – (8:38:31:26)
19. (66,20) Cierniak, Świdnicki, Poczta, Ansviesulis (w) – (8:40:34:27)
20. (65,17) Miśkowiak, Kołodinski, Krawczyk, Przyjemski – (10:43:34:28)

źródło: sportowefakty.wp.pl