CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
DMPJ: Kolejne zwycięstwo Bocar Włókniarza w Krośnie

DMPJ: Kolejne zwycięstwo Bocar Włókniarza w Krośnie

Jacek Winiarski

We wtorek (25 czerwca) na torze krośnieńskich “Wilków” rozegrano 11. rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli młodzi żużlowcy Bocar Włókniarza Częstochowa, którzy zgromadzili na swoim koncie 29 punktów. Na drugim stopniu podium uplasowali się młodzieżowcy Speed Car Motoru Lublin, a na trzecim Unii Tarnów.

Wyniki:

I. Bocar Włókniarz Częstochowa – 29 pkt
13. Michał Gruchalski – 11 (3,2,3,3)
14. Bartłomiej Kowalski – 9 (2,2,3,2)
15. Mateusz Świdnicki – 9 (3,1,3,2)

II. Speed Car Motor Lublin – 23 pkt
7. Wiktor Lampart – 12 (3,3,3,3)
8. Wiktor Trofimow jr – 9 (2,2,3,2)
9. Maciej Kuromonow – 2 (0,0,2,0)

III. Unia Tarnów – 21 pkt
4. Mateusz Cierniak – 11 (3,3,3,2)
5. Przemysław Konieczny – 3 (1,0,w,2)
6. Dawid Rempała – 7 (2,1,1,3)

IV. Lokomotiv Daugavpils – 18 pkt
10. Elvis Avgucevics – 6 (2,3,1,0)
11. Daniił Kołodinski – 7 (1,3,2,1)
12. Rudolfs Sprogis – 5 (2,2,1,d)

V. Speedway Wanda Śląsk Świętochłowice – 10 pkt
16. Mateusz Pacek – 2 (d,u,1,1)
17. Marcel Krzykowski – 4 (1,-,0,3)
18. Krystian Stefanów – 4 (1,1,2,-)
24. Dawid Kołodziej – 0 (0,0)

VI. Wilki Krosno – 7 pkt
1. Mateusz Majcher – 0 (0,d,ns,ns)
2. Patryk Zieliński – 4 (2,1,1,0)
3. Łukasz Szczęsny – 3 (0,1,1,1)

Bieg po biegu:
1. Cierniak, Zieliński, Konieczny, Majcher
2. Lampart, Avgucevics, Kołodinski, Kuromonow
3. Świdnicki, Kowalski, Stefanów, Pacek (d)
4. Kołodinski, Sprogis, Zieliński, Szczęsny
5. Gruchalski, Trofimow jr, Świdnicki, Kuromonow
6. Cierniak, Rempała, Krzykowski, Pacek (u)
7. Lampart, Kuromonow, Zieliński, Majcher (d)
8. Avgucevics, Sprogis, Stefanów, Kołodziej
9. Świdnicki, Kowalski, Rempała, Konieczny
10. Lampart, Trofimow jr, Pacek, Krzykowski
11. Kowalski, Gruchalski, Szczęsny, Zieliński
12. Cierniak, Kołodinski, Avgucevics, Konieczny (w)
13. Krzykowski, Stefanów, Szczęsny, Majcher
14. Gruchalski, Kowalski, Sprogis, Avgucevics
15. Trofimow jr, Cierniak, Rempała, Kuromonow
16. Lampart, Trofimow jr, Kołodinski, Sprogis (d)
17. Rempała, Konieczny, Pacek, Kołodziej
18. Gruchalski, Świdnicki, Szczęsny, Majcher

źródło: sportowefakty.wp.pl