CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
DMPJ: pierwszy finał dla Włókniarza

DMPJ: pierwszy finał dla Włókniarza

wlokniarz.com

Pierwszy finał tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów dla Włókniarza Częstochowa. Młode Lwy z dorobkiem 42 punktów zwyciężyły na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Drugie miejsce zajęli żużlowcy Motoru Lublin (35), a trzecie GKM-u Grudziądz (22). Najskuteczniejszym zawodnikiem w częstochowskiej ekipie był Jakub Miśkowiak (14). Mateusz Świdnicki wywalczył 11 “oczek”, Franciszek Karczewski zdobył 9 punktów, a Kajetan Kupiec zakończył dzisiejsze zawody z dorobkiem 8 punktów.

I Włókniarz Częstochowa – 42 pkt.
13. Jakub Miśkowiak – 14 (3,3,3,2,3)
14. Mateusz Świdnicki – 11 (2,3,3,1,2)
15. Franciszek Karczewski – 9 (0,1,2,3,3)
16. Kajetan Kupiec – 8 (2,2,3,1,t)

II Motor Lublin – 35 pkt.
9. Mateusz Cierniak – 16 (3,3,2,3,3,2)
10. Wiktor Lampart – 15 (3,3,3,0,3,3)
11. Jan Rachubik – 4 (0,0,1,1,1,1)
12. Wiktor Firmuga – zwolnienie lekarskie

III Maszewski GKM Grudziądz – 22 pkt.
5. Seweryn Orgacki – 1 (1,0,0,0,0)
6. Kacper Pludra – 7 (2,0,3,2,0)
7. Wiktor Rafalski – 6 (1,2,0,0,3)
8. Kacper Łobodziński – 8 (1,2,2,2,1)

IV Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów – 21 pkt.
1. Sebastian Szostak – 5 (0,1,1,1,2)
2. Kacper Grzelak – 5 (2,1,2,0,d)
3. Jakub Poczta – 6 (1,2,1,w,2)
4. Jakub Krawczyk – 5 (0,1,1,2,1)

Bieg po biegu:
1. (67,06) Lampart, Świdnicki, Orgacki, Krawczyk – (0:1:3:2)
2. (66,55) Miśkowiak, Pludra, Poczta, Rachubik – (1:3:3:5)
3. (65,50) Cierniak, Grzelak, Łobodziński, Karczewski – (3:4:6:5)
4. (66,22) Lampart, Kupiec, Rafalski, Szostak – (3:5:9:7)
5. (65,41) Cierniak, Kupiec, Krawczyk, Pludra – (4:5:12:9)
6. (66,03) Lampart, Poczta, Karczewski, Orgacki – (6:5:15:10)
7. (64,94) Miśkowiak, Rafalski, Grzelak, Firmuga (ns) – (7:7:15:13)
8. (65,97) Świdnicki, Łobodziński, Szostak, Rachubik – (8:9:15:16)
9. (66,00) Miśkowiak, Łobodziński, Krawczyk, Lampart – (9:11:15:19)
10. (65,59) Świdnicki, Cierniak, Poczta, Rafalski – (10:11:17:22)
11. (67,00) Kupiec, Grzelak, Rachubik, Orgacki – (12:11:18:25)
12. (65,56) Pludra, Karczewski, Szostak, Firmuga (ns) – (13:14:18:27)
13. (65,47) Cierniak, Łobodziński, Kupiec, Poczta (w/u) – (13:16:21:28)
14. (65,84) Karczewski, Krawczyk, Rachubik, Rafalski – (15:16:22:31)
15. (65,51) Lampart, Pludra, Świdnicki, Grzelak – (15:18:25:32)
16. (65,63) Cierniak, Miśkowiak, Szostak, Orgacki – (16:18:28:34)
17. (65,56) Karczewski, Szostak, Rachubik, Orgacki – (18:18:29:37)
18. (66,81) Rafalski, Poczta, Rachubik, Kupiec (t) – (20:21:30:37)
19. (66,38) Lampart, Świdnicki, Krawczyk, Pludra – (21:21:33:39)
20. (64,78) Miśkowiak, Cierniak, Łobodziński, Grzelak (d3) – (21:22:35:42)

SportoweFakty.wp.pl